3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Darkovičky začaly sezónu výhrou

16

Darkovičky vyhrály doma o dvě branky nad Hradcem nad Moravicí.

Darkovičky přes léto hodně omladily tým, takže zpočátku se na trávníku spíše jen rozkoukávaly. Hosté toho mohli využít po centru Matyáše Lichého a prudké hlavičce Krejsy, jenže gólman Walder se vytasil s výborným zákrokem. Hradec si spravil náladu ve 20. minutě. Krejsa se tentokrát převtělil v nahrávače a Černín úřadoval ve vzduchu – 0:1. Domácí ovšem přispěchali s bleskovou odpovědí. Po hrubce Holuši a dlouhém pasu Rychnovského utekl rychlonohý Moravec veteránovi Režnarovi a s přehledem zavěsil míč do sítě – 1:1. K výsledkovému obratu došlo ve 39. minutě. Moravec se sice po asistenci Müllera ocitl v téměř nulovém úhlu, přesto nekompromisně otočil na 2:1. Třetí hřebíček do hradecké rakve zatloukl Müller, který se trefil po precizní přihrávce Surovce – 3:1. Hosté se sice v závěrečné půlhodince snažili utkání zdramatizovat, jenže k výraznějšímu ohrožení domácí svatyně se nepropracovali. Všechny body tedy zůstaly na Hlučínsku.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Jsem nadmíru spokojený. V létě totiž odešlo pět nejzkušenějších hráčů a nahradili je mladí kluci. V prvním poločase nás Hradec přehrával hlavně po křídlech a zaslouženě šel do vedení. Kdybychom rychle nedali kontaktní gól, tak asi nezvítězíme. Po přestávce už se hra docela srovnala. Zdálo se mi, že hostům docházejí síly.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Dostali jsme pořádnou facku. Kdybychom po dvaceti minutách vedli dvoubrankovým rozdílem, tak by se asi nikdo nedivil. Jinak Darkovičky byly hratelným soupeřem. Celý zápas jen nakopávaly dlouhé balony na rychlého útočníka a my jsme si s tím nedokázali poradit. Jsem hodně zklamaný.“

P. Walder [-] - A. D' [-] (80. A. Kuřidém [-] ) , T. Müller [-] (80. O. Diviš [-] ) , L. Moravec [-] (70. J. Podžorski [-] ) , A. Hanus [-] , P. Turanský [-] , K. Surovec [-] , J. Klečka [-] , T. Kabich [-] (87. H. Kubík [-] ) , D. Rychnovský [-] , L. Lindovský [-]

M. Válek [-] - J. Štencel [-] , D. Wiweger [-] , L. Veřmiřovský [-] (63. J. Ondřej [-] ) , M. Černín [-] (70. T. Hebelka [-] ) , M. Režnar [-] (70. M. Šimeček [-] ) , R. Lichý [-] , M. Lichý [-] , T. Krejsa [-] , R. Holuša [-] (36. D. Machura [-] ) , R. Hendrych [-]

ŽK: 45. J. Klečka , 83. K. Surovec - 43. D. Wiweger , 45. R. Lichý , 56. R. Holuša , 63. M. Lichý , 87. R. Hendrych .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - RITTER Jakub, PICMAUS Jiří.