10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Soupeři se rozešli smírně

14

Bolatice zlikvidovaly dvoubrankovou ztrátu a zápas skončil remízou.

Nedělní utkání mezi Bolaticemi a Starou Bělou nabídlo dva naprosto rozdílné poločasy. Hosté zpočátku tvrdili muziku, takže nestárnoucí brankář Kramář musel likvidovat tutové příležitosti Kusyna a Kožíka. Domácí následně reagovali pohotovými pokusy Gaidy s Chromečkou. Těsně před přestávkou se ovšem vyšrouboval do vzduchu ostravský Richtár a vsítil gól do šatny – 0:1. Také druhý úder Staré Bělé přišel ze vzduchu. Bolatičtí zadáci tentokrát nepokryli Pytlíka a neštěstí bylo na světě – 0:2. Poté ovšem domácí trenéři vytáhli z rukávu trumfové eso, protože poslali na trávník bývalého prvoligistu Jana Baránka. Někdejší mládežnický reprezentant si nejprve naskočil na roh Chromečky a hlavou parádně vymetl šibenici – 1:2. O pár vteřin později putoval balon přes Slivku a Chromečku znovu k Baránkovi, který opět kraloval uvnitř šestnáctky – 2:2. Bolatice toužily po dokonalém obratu, jenže navrátilec do sestavy Ballarin nechal pouze vyniknout gólmana Preisnera. V samém závěru domácí trefovali břevna. Horní tyčka se nejprve postavila do cesty rybičce Kotíka po centru Obrusníka a do stejných míst potom zamířil také Šula svým dělovým přímákem.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „V prvním poločase nám hosté dělali velké problémy svou rychlostí, když to mladí kluci pěkně brousili po lajnách. Několikrát nás podržel brankář Kramář a pak jsme dostali gól do šatny. Ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili, když nám vyšlo i střídání. Nakonec jsme to mohli úplně otočit, protože jsme v závěru dvakrát trefili břevno. Měli jsme docela smůlu.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): V prvním poločase jsme hráli super a dáli jsme gól do šatny. Pak jsme na začátku druhého přidali další branku. Bohužel jsme opět doplatili na naši nezkušenost a nechali jsme soupeře vyrovnat. Máme stále na čem bojovat a časem to snad přijde a my budeme hrát vyšší patra tabulky.