10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Hradec porazil Malé Hoštice

8. T. Krejsa , 15. T. Krejsa (p.) , 58. D. Žurek - 67. D. Klinger
13

Hradec zvítězil o dvě branky.

V prestižním střetnutí mezi Hradcem nad Moravicí a Malými Hošticemi se radovali domácí fotbalisté, kteří nakročili k vítězství v úvodní čtvrthodince. Gólovou smetanu přitom slízl Krejsa. Již v 7. minutě unikl po levém křídle Daniel Wiweger a posadil centr přesně na hlavu Krejsy – 1:0. O chvíli později fauloval brankář Greipel uvnitř šestnáctky Černína a Krejsa zachoval při penaltě ledový klid – 2:0. Hosté potom převzali iniciativu, jenže Dominik Klinger po zpětném pasu Adamčíka zamířil kousek vedle. Zanedlouho se opřel do balonu Šafarčík, ale hradecký gólman Válek znovu nemusel zasahovat. V 58. minutě si výborně porozuměli domácí Režnar, Machura a Krejsa, po jejich učebnicové kombinaci centroval do vápna Černín a pohotový volej Žurka málem protrhl síť – 3:0. Malé Hoštice stále neházely flintu do žita, jenže Dominik Klinger se Šafarčíkem v koncovce neoslnili. Jedinou výjimku představovala 67. minuta, kdy se ve vápně šikovně uvolnil Adamčík a Dominik Klinger se tentokrát nemýlil – 3:1. Vítězství Hradce nad Moravicí mohlo být ještě výraznější, když domácí zlobili z rychlých kontrů, které ovšem neměly smrtící účinek. Do role spalovače šance se pasoval především Matyáš Lichý, protože zahodil tři stoprocentní příležitosti.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Proti Malým Hošticím to je vždycky hodně vyhecované, takže za vítězství jsme strašně rádi, protože jsme soupeře přeskočili v tabulce. Podařil se nám začátek zápasu, když jsme vstřelili dva rychlé góly. Poté jsme trošku přestali hrát a stáhli jsme se dozadu. O přestávce jsme se v šatně uklidnili a ve druhé půli jsme často hrozili z nebezpečných brejků.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Absolutně jsme nezvládli začátek zápasu, když jsme dostali dva rychlé góly. Po zbytek utkání jsme si sice vytvářeli tlak, ale hráli jsme většinou pouze po šestnáctku. A když už jsme se dostali do šance, tak jsme ji neproměnili. Po přestávce jsme pořád měli herně navrch, ale Hradec hrozil z brejků, když jsme to vzadu otevřeli.“

M. Válek [-] - R. Lichý [-] , D. Žurek [-] (83. M. Gebauer [-] ) , M. Černín [-] (70. L. Veřmiřovský [-] ) , M. Režnar [-] , M. Lichý [-] (90. J. Štencel [-] ) , T. Wiweger [-] (89. M. Šimeček [-] ) , D. Machura [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , D. Wiweger [-]

J. Greipel [-] - P. Stříbrný [-] (83. R. Režnar [-] ) , D. Kostka [-] , J. Chřibek [-] (80. M. Staníček [-] ) , O. Šafarčík [-] , D. Schrom [-] (64. V. Hrda [-] ) , M. Unruh [-] , D. Klinger [-] , M. Adamčík [-] (89. M. Pivoda [-] ) , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-]