10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Chlebičov porazil Slavkov

34. V. Koneczný , 41. T. Boháč , 59. T. Boháč , 89. B. Rys - 56. R. Urban
12

Chlebičov vyhrál o tři branky.

Střelecký účet sobotního zápasu otevřel domácí Boháč, který si naskočil na centr Došly a hlavičkoval těsně vedle tyče. Ve 13. minutě napřáhl z dálky Benek a přepálil břevno slavkovské kasy, což platilo také pro pokus jeho týmového kolegy Boháče. Na opačné straně našel Palkovič uvnitř šestnáctky Urbana, který balon pouze lehce tečoval. O chvíli později netrefil cílené zařízení Palkovič. Jako blesk z čistého nebe pak přišel vedoucí gól Chlebičova. Riskantní rozehrávku Hendrycha totiž vystihl Boháč, Radek viděl ještě lépe postaveného Koneczného, který zblízka překonal brankáře Košárka – 1:0.  Pět minut před přestávkou vyrobil Gloga úplně zbytečný roh. K němu se postavil Benek a zcela volný Boháč hlavou napnul síť – 2:0. Zkraje druhé půle mohl korigovat Borunský, jenže střela mu nesedla. Vzápětí vysunul Palkovič kupředu Urbana, který ovšem z výhodné pozice správně nesešteloval mířidla. O pár vteřin později se Urban po pasu Hrušky opět prohnal kolem váhavého Lindy, ale jeho rána byla zablokována. Sudí Dvořák však nařídil přímý kop, po němž Urban parádně nasměroval míč pod víko – 2:1. Radost Slavkova ale měla pouze jepičí život. Domácí totiž rychle zakombinovali a Boháč po asistenci Koneczného vměstnal balon zkušeně k tyči – 3:1. Dělovka Radka naopak minula šibenici. V hostujícím dresu potom neuspěli Palkovič s Borunským. Těsně před závěrečným hvizdem putoval míč přes Borunského a Urbana až k Palkovičovi, který ovšem slibnou příležitost zahodil. V 89. minutě navíc hrubě chyboval Gloga, čehož využil Koneczný a Rys měl značně ulehčenou úlohu – 4:1.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Zápas nebyl moc pohledný, když to bylo hodně o bojovnosti. Jsem rád, že jsme vstřelili vedoucí gól, protože v letošní sezoně nám začátky zápasů moc nevycházely. Herně to bylo docela vyrovnané, ale my jsme tentokrát byli docela efektivní. Dokázali jsme potrestat hrubé chyby Slavkova. Za tři body jsme hodně rádi.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Byl to podprůměrný zápas dvou možná nejslabších týmů v soutěži. Soupeř nás ničím nepřekvapil, ale my jsme se úplně přizpůsobili jeho hře. Nám se moc nechtělo běhat, když jsme si nedokázali vytvořit nějakou pořádnou šanci a tlak. Chlebičovu pak stačilo potrestat naše chyby, když jsme opět dostali hloupé góly. Kluci si musí sáhnout do svědomí, protože k tomu špatně přistoupili.“

T. Mrázek [-] - M. Došla [-] , L. Kužel [-] , M. Starý [-] , T. Boháč [-] , J. Radek [-] (82. B. Rys [-] ) , M. Dzierža [-] , F. Linda [-] , L. Buga [-] (65. M. Stošek [-] ) , D. Benek [-] (85. F. Woch [-] ) , V. Koneczný [-]

P. Košárek [-] - J. Borunský [-] , R. Hendrych [-] , R. Urban [-] , D. Gračanin [-] , K. Palkovič [-] , D. Marek [-] (60. T. Marek [-] ) , M. Hruška [-] , K. Kurka [-] (71. J. Král [-] ) , J. Gloga [-] , F. Dziadkoviec [-]

ŽK: 55. F. Linda , 65. J. Radek - 75. R. Urban , 75. K. Palkovič , 80. D. Gračanin .