7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Vedoucí tým vyhrál v Bolaticích

19

Jakubčovice porazily Bolatice o dvě branky.

Nedělní duel mezi Bolaticemi a Jakubčovicemi rozhodně nenudil. Hodně rozruchu vyvolala již 13. minuta, kdy hostující Murin naremploval ve vzduchu Gaidu a v závětří číhající Schreier vměstnal balon nechytatelně pod víko – 0:1. Ještě hůře se domácí cítili od 26. minuty, protože David Molnár ze dvaceti metrů parádně vymetl šibenici – 0:2. Po tomto momentu se Bolatice konečně zmátořily. První vlaštovkou se stala neproměněná příležitost Šuly po centru Chromečky. Domácí pak na sebe upozornili spoustou nebezpečných hlaviček, jenže Aleš Baránek, Kotík a Šamárek snížení nezařídili. To se povedlo až v 50. minutě Chromečkovi, který skóroval z penalty nařízené za ruku jednoho z hostujících zadáků – 1:2. O chvíli později vyslal Šamárek kupředu Monsbergera, který si vychutnal stopera a vyrovnal na 2:2. Stačila ovšem chvilková nepozornost bolatické defenzivy a Staff opět přiblížil k vítězství Jakubčovice – 2:3. Domácí potom dupli na plyn, jenže nenalezli recept na gólmana Bučka, který nejdříve zneškodnil hlavičku Šuly. Na další roh Chromečky pak vystoupal Šamárek, ale hostující kasa mu byla znovu malá. Poslední slovo si tedy vzali fotbalisté Jakubčovic. Sólový nájezd Šarana sice dokázal brankář Kramář zlikvidovat, jenže odraženého míče se chopil veterán Šťastný a pečetil na finálních 2:4.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu, když jsme celkem brzy prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Jakubčovice chytře držely balon a pak nás navíc poškodil rozhodčí. Po přestávce jsme se ovšem vrátili zpátky do zápasu a mysleli jsme si, že soupeře dorazíme. Místo toho jsme znovu inkasovali. Mrzí mě neproměněné šance a zbytečné chyby. Jinak to bylo nadprůměrné utkání.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár (trenér): První poločas se nám herně i gólově vydařil. Druhý poločas vlila energii domácím penalta. Ale v závěru rozhodly zkušenosti. Myslím že to byl kvalitní zápas a divákům se musel líbit.