7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Mokré Lazce porazily tenisově Hradec

19

Hradci zazpíval kanárek v Mokrých Lazcích.

Fotbalisté Hradce nad Moravicí si sice z Mokrých Lazců odvezli šestigólový příděl, ale výsledek moc neodráží dění na trávníku. V hostujícím dresu nejprve zkoušel štěstí Krejsa, jenže střela mu příliš nesedla, takže ji pohodlně kryl gólman Kovalík. Poté se hnal do solidní příležitosti Daniel Wiweger, který si však v klíčovém momentu balon ukopl a Kovalík stačil uhasit doutnající požár. Domácí se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit. Čerstvou krev do žil jim vlila 21. minuta, kdy se Galvas šikovně uvolnil v šestnáctce a poté nekompromisně rozvlnil síť – 1:0. O podobný kousek usiloval Lukáš, ale měl poněkud zamlžená mířidla. Skóre se potom nepohnulo ani po nebezpečném přímáku Galvase. Hosté vzdorovali až do závěrečné čtvrthodinky, kterou ovšem totálně vypustili. Nejprve si navedl míč doprostřed Lukáš a nekompromisně zavěsil pod víko – 2:0. O pár vteřin později zakroutil Galvas roh na přední tyčku, kde úřadoval Šimeček – 3:0. V 84. minutě si protagonisté předešlé akce úlohy vyměnili, protože Šimeček vyslal kupředu Galvase, který přelstil brankáře Válka – 4:0. Pátý hřebíček do hradecké rakve zatloukl střídající Lomozník, když skóroval po ideálním pasu Šimečka – 5:0. Vraždění hostujících neviňátek následně uzavřel Košňovský, před nímž se otevřela dálnice, takže domácí středopolař snadno obešel Válka a zasunul balon do prázdné kasy

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Takhle vysokou porážku si Hradec určitě nezasloužil. Podle mého názoru to byl nejlepší tým, který k nám letos přijel. Hosté byli velice běhaví, takže nám chvilku trvalo, než jsme se jejich tempu přizpůsobili. První poločas přinesl poměrně vyrovnanou podívanou. Po přestávce jsme soupeře začali napadat a začal vzadu chybovat. Hradec se ovšem vzdal až po druhém inkasovaném gólu, kdy mu to tam napadalo.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „V prvním poločase jsme byli trošku lepším týmem, ale vázla nám finální fáze. Po přestávce se Mokré Lazce vytáhly dopředu a začaly nás napadat. My jsme se po druhém gólu úplně sesypali a nakonec to skončilo debaklem. Porážku bych označil za krutou, protože i soupeř nám říkal, že jsme byli nejlepší tým, který u nich hrál.“

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] (83. K. Lomozník [-] ) , A. Černohorský [-] (70. D. Exner [-] ) , M. Němčík [-] (60. D. Líbař [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , J. Harazin [-] , L. Poštulka [-] , R. Šimeček [-]

M. Válek [-] - M. Černín [-] (83. T. Wiweger [-] ) , M. Režnar [-] , R. Lichý [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , L. Veřmiřovský [-] (83. M. Šimeček [-] ) , D. Machura [-] , T. Manderla [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-]

ŽK: 22. R. Kovalík , 75. J. Harazin - 16. T. Manderla , 30. D. Wiweger , 66. R. Holuša , 75. T. Hebelka .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: SVOBODA Marian - BEDNÁŘ Marcel, JURYGÁČEK René.