7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Stará Bělá doma prohrála s Darkovičkami

19

Darkovičky vyhrály o dvě branky.

Darkovičky se po dvou výsledkových nezdarech opět probudily, když trošku překvapivě vyloupily ostravskou Starou Bělou. Na hřišti ve Vratimově se radovaly již ve 2. minutě, když pláchl po křídle Gai a Horváth balon parádním volejem nasměroval do šibenice – 0:1. Domácí vymazali gólové manko ve 23. minutě. Při slibném přečíslení se dostal k míči Richtár a upravil na 1:1. Stará Bělá toužila po výsledkovém obratu, jenže jejich plány překazila dobře postavená tyčka hostující svatyně. Darkovičky na sebe upozornily při příležitosti Moravce, který ovšem při dorážce netrefil cílené zařízení. Moravec ale neházel flintu do žita a nakonec se stal hrdinou sobotního utkání. Jen pár vteřin po přestávce našel Moravec uvnitř šestnáctky Horváth a hostující forvard si počínal mistrně – 1:2. Podobná situace nastala v 72. minutě. Hostující družina opět rychle zaútočila, když se tentokrát vydal kupředu talentovaný Gai a Moravec stál znovu ve správný moment na správném místě, takže pohodlně pečetil na 1:3. Stará Bělá se pak sice ještě snažila zdramatizovat vývoj zápasu, jenže působil dost jalovým dojmem, takže si Darkovičky bez větších potíží došly pro všechny body.

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Zápas, který ovlivnily oba vstupy do poločasů. Od druhého kola se vůbec neprezentujeme svoji hrou a přizpůsobujeme se soupeřům a pouze nakopáváme balóny. Soupeř využil své šance a zaslouženě vyhrál, my se musíme rychle probrat, jinak budeme mít velké problémy.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: Začátek zápasu byl úplně luxusní, když jsme vstřelili gól po krásné akci. Hodně nám to pomohlo, protože po dvou porážkách se vždycky hraje špatně. Soupeř pak dokázal vyrovnat, ale nás nerozhodilo. Po přestávce jsme dvěma brankami Moravce rozhodli o našem vítězství. Domácí sice drželi pořád balon, jenže nebyli moc nebezpeční. Jde poznat, že mají mladý tým a chybí jim zkušenosti.“

T. Preisner [-] - J. Vidiševský [-] , O. Malík [-] , P. Doležal [-] , T. Brezovský [-] , P. Firášek [-] (66. M. Benko [-] ) , D. Kožík [-] , M. Richtár [-] (79. T. Janáč [-] ) , J. Kačer [-] (46. J. Petrovský [-] ) , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-] (86. M. Urbanovský [-] )

V. Drobec [-] - D. Horváth [-] (90. D. Kempný [-] ) , A. Hanus [-] , N. Andrýsek [-] , L. Moravec [-] (86. R. Kempný [-] ) , K. Surovec [-] (68. T. Kabich [-] ) , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , M. Gai [-] , O. Diviš [-]

Počet diváků: 101. Rozhodčí: JURYGÁČEK René - SVOBODA Marian, SKLÁŘ Jiří.