5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Slavkov otočil ve druhé půli

73. T. Marek , 80. J. Schneider (p.) , 84. R. Urban - 26. T. Lindovský
21

Slavkov porazil Slovan o dvě branky.

V prvním poločase se jasně ukazovalo, že fotbal někdy nemá logiku. Slavkov sice převyšoval svého soupeře ve všech herních aspektech, ale doslova vraždil vyložené šance. Vše odstartovali Urban s Cahlem, kteří nezužitkovali kvalitní pasy Hendrycha. V 18. minutě napřáhl z dálky Schneider, jehož dělovku vytěsnil gólman Sleczka na břevno. O pár vteřin později srazil Kaventa uvnitř šestnáctky Urbana, jenže sám faulovaný při penaltě zamířil vedle. Smolař Urban se pak dostal ještě do dvou stoprocentních příležitostí, ale pokaždé ho vychytal výborný Sleczka. Hosté naopak vytěžili z minima maximum. Lindovský převzal balon na hraně ofsajdu a poslal míč přesně k protější tyči – 0:1. Slavkov usiloval o okamžitou odpověď, jenže Gračanin po narážečce s Borunským zamířil pouze pánubohu do oken. Těsně před přestávkou by se v domácích fotbalistech krve nedořezal, protože se Cahel dopustil obrovské hrubky, ale Lindovský v klíčovém momentu uklouzl kuriózně na míči. Ve druhém dějství už se domácí tak často do koncovky nedostávali. Až v 73. minutě skvěle zapracoval uprostřed hřiště Hendrych, jedovku Urbana vyrazil Sleczka pouze k čerstvému Markovi, který zblízka napnul síť – 1:1. O chvíli později kopal standardku Schneider a trefil ruku jednoho z obránců. Rozhodčí Robenek na popud svého asistenta Porubka odpískal penaltu, což rozpálilo hosty do běla. Sleczka s Pastrňákem za protesty vyfasovali červené karty a Schneider navíc z pokutového kopu nezaváhal – 2:1. Ostravskému Slovanu se nelíbila ani situace z 84. minuty. Sudí Robenek ponechal při signalizovaném ofsajdu výhodu, což nepostřehl náhradní brankář Balcar, protože namazal Markovi a ten nesobecky vyzval ke skórování Urbana – 3:1.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Bylo to pro nás velice důležité utkání, které jsme prostě museli zvládnout. Myslím si, že jsme od první minuty byli jasně lepším týmem. Bohužel jsme neproměňovali i ty nejvyloženější šance a z jediné chyby jsme inkasovali. Jsem rád, že jsme i po přestávce pokračovali v kvalitním výkonu a soupeř postupně odešel fyzicky. Hosty jsme mleli a zaslouženě jsme pak otočili skóre.“

TJ Slovan Ostrava
Roman Trojan (hráč): Dnes jsme jeli do Slavkova s tím, že bychom chtěli urvat první vítězství v sezóně. Do utkání ve Slavkově na velice těžkém terénu jsme vstoupili poněkud pasivně a domácí nás zatlačili, a však si nevytvořili žádnou velkou šanci. Ve 20. minutě domácím daroval pan sudí Robenek pokutový kop po skluzu našeho stopera Tomáše Kaventy, který čistě vypíchl míč, avšak domácí útočník upadl a pískala se penalta. Domácí však penaltu neproměnili. My jsme ve 26. minutě s protiútoku udeřili, kdy po kombinaci Jirky Tomy, který poslal přihrávku na Tomáše Lindovskeho, který míč uklidil k tyči, poločas tedy skončil 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili pasivně a domácí nás dostali pod tlak. Po zásluze v 73.minutě vyrovnali, ale poté se začali dít věci. Nejdříve si sudí Robenek vymyslel přímý volný kop. Z následného přímého kopu trefil domácí hráč ruku, kterou si kryl obličej. Hlavní rozhodčí nějak nereagoval avšak pan asistent Porubek zvedl praporek, že se jedná o ruku a rozhodčí odpískal penaltu číslo 2. Naši hráči v emocích vyběhli na rozhodčího, padlo pár sprostých slov a sudí Robenek vytáhl 2 červené karty. Domácí penaltu proměnili. Hlavní vrchol večera přišel v 84. minutě, kdy domácí šli do útoku. Domácí záložník přihrál útočníkovi, který stál v ofsajdu, který pan Porubek viděl zvedl praporek, pan Robenek však nepískal,náš brankář v domnění, že se píská ofsajd přihrával směrem k místu kde došlo k ofsajdu, domácí útočník, který v ofsajdu byl vzal míč a šel sám na bránu, přihrál svému spoluhráči do prázdné branky a sudí Robenek dílo dokonal a ukázal směrem k půli. Pan Porubek stál stále s praporkem nahoře, avšak sudí Robenek přiběhl k němu se slovy: "Dával jsem výhodu gól platí." Ve fotbale jsem zažil hodně ale tohle jsem ještě neviděl. Doufám že bude ke shlédnutí záznam utkání. Doporučuji shlédnout. Závěrem bych chtěl říct že po tomhle co člověk vidí si říká, zda má smysl hrát fotbal. Chlapci z našeho týmu obětují každý víkend, tak jako spousta hráčů z jiných týmů a okrádají své rodiny o čas. A potom se stane tohle co s fotbalem nemá nic společného. Jen se ukazuje v jakém stavu se český fotbal nachází a že stále jsou mezi námi bezpáteřní krysy jako pan Robenek a Porubek, kteří k*rví fotbal každý víkend.

P. Košárek [-] - D. Cahel [-] (70. T. Marek [-] ) , R. Hendrych [-] , R. Urban [-] (87. D. Marek [-] ) , D. Gračanin [-] , K. Palkovič [-] , J. Schneider [-] , J. Borunský [-] , J. Král [-] (60. Z. Nevlud [-] ) , J. Gloga [-] , J. Obludník [-]

F. Sleczka [-] - N. Sýkora [-] , T. Pastrňák [-] , J. Toma [-] (61. P. Urbánek [-] ) , R. Trojan [-] (65. A. Sýkora [-] ) , T. Lindovský [-] (79. T. Balcar [-] ) , T. Kaventa [-] , M. Bláha [-] , R. Kostka [-] , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-]

Počet diváků: 150. Rozhodčí: ROBENEK Bohumil - PORUBEK Václav, CHLEBOVSKÝ Bohumír.