5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Ludgeřovice přetlačily Hradec

21

Domácí o výhře rozhodli v úvodu zápasu.

Do Ludgeřovic během uplynulého víkendu přicestoval Hradec nad Moravicí, který ovšem odjížděl zpět s prázdnou. Ale pěkně popořádku. V prvním poločase stále za zmínku pouze situace z 8. minuty. Hostující fotbalisté Režnar s Mocem se mezi sebou fatálně nedomluvili, takže míče se chopil Fojtík a po narážečce se Zbořilem nasměroval balon parádně pod víko – 1:0. Potom se ovšem Ludgeřovice střelecky odmlčely, takže se o slovo přihlásili borci z Hradce nad Moravicí. Konkrétně Daniel Wiweger, který donutil gólmana Hájka k vynikajícímu zákroku. Po přestávce domácí několikrát zacinkali o tyčku. Nejprve Zbořil ve vzduchu přetlačil gólmana Válka, kterého zachránila brankové konstrukce. Svým tyčkám mohl Válek děkovat rovněž po jedovaté ráně Nagyho. V samém závěru ještě Polášek uviděl dobře postaveného Pěntku, který se krásně položil do voleje, jenže znovu trefil pouze tyčku. Hostující mužstvo tedy stále mohlo doufat v zázrak, který se ovšem nekonal. Ludgeřovice totiž utkání bez větších potíží dovedly do vítězného konce, takže se pořád vyhřívají v popředí tabulky. Hradečtí naopak zůstávají ve spodních patrech s nepatrným náskokem na sestupové příčky.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Dneska nám to tam nepadalo, když jsme to urvali silou vůle. Po prvním vstřeleném gólu jsme přestali hrát, takže v kabině proběhla menší bouřka. Po přestávce jsme třikrát trefili tyčku, ale jinak nás balon moc neposlouchal a kazili jsme finální přihrávky. Aspoň směrem dozadu nám to fungovalo, protože jsme Hradec nepustili do vážnější šance.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: Podle mého názoru to bylo vyrovnané utkání, kterému by více slušela remíza. Ludgeřovice si sice vytvořily více tutovek, ale třeba ve druhém poločase jsme drželi míč častěji na našich kopačkách. Bohužel jsme hráli pouze po šestnáctku a takhle se gól dát nedá. Dále mě mrzí, že jsme inkasovali po zbytečné chybě.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , D. Fekete [-] (63. D. Lischka [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (89. D. Rozhon [-] ) , J. Mudroch [-] , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] (90. J. Kolenko [-] ) , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] (66. S. Kulig [-] ) , D. Nagy [-]

M. Válek [-] - M. Lichý [-] (46. M. Šimeček [-] ) , D. Machura [-] , M. Černín [-] , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , L. Veřmiřovský [-] , M. Jelenek [-] (85. J. Ondřej [-] ) , T. Krejsa [-] , T. Moc [-]

ŽK: 85. D. Martiník - 85. T. Moc .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: KLIMEK Tomáš - BEDNÁŘ Marcel, SVOBODA Marian.