3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Bolatice přejely Hradec

19

Bolatice vyhrály o pět branek.

Bolatice pokřtily nové hřiště vysokým vítězstvím nad Hradcem nad Moravicí, který doplatil na brzké vyloučení. Domácí se zpočátku zastřelovali, když se netrefili Chromečka s Kotíkem. Na opačné straně pálil nepřesně veterán Režnar, který se příliš nevyznamenal ve 27. minutě. Unikajícího Aleše Baránka totiž zastavil jen za cenu žluté karty, a protože už byla druhá, tak se šel Režnar předčasně sprchovat. Bolatice s přesilovkou naložily tím nejlepším možným způsobem. Skóre otevřeli ve 38. minutě, když při trestňáku poslal balon krásně přes zeď a gólman Válek se jen díval – 1:0. Za okamžik rozjel pěknou akci Boček, Chromečka odcentroval z levého křídla a Šamárek se v podobných situacích nemýlí – 2:0. Na časomíře potom naskočila 52. minuta, když našel Kotík ve vápně Aleše Baránka a bylo předčasně vymalováno – 3:0. O chvíli později vybojoval míč aktivní Aleš Baránek a Petr Langer zamířil milimetrově precizně k tyči – 4:0. Hradec mohl alespoň korigovat, jenže Moc po faulu Kaluži při penaltě rozezvonil pouze tyčku. Domácí pak mohli několikrát zvýraznit své vedení, ale hlavně Chromečka neměl přesnou mušku. Chromečka zlomil střelecké prokletí až v 80. minutě, když se radoval po přetaženém centru Šamárka – 5:0.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný, když Hradec nehrál úplně špatně. Rozhodujícím momentem celého utkání se stalo zbytečné vyloučení Režnara, po kterém už jsme se prosadili střelecky. Kromě pěti gólů jsme ještě zahodili spoustu dalších vyložených šancí, když to tam dneska nepadalo Chromečkovi.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Nastal úplně stejný scénář jako minulý týden, kdy jsme hráli hodinu o deseti lidech. Také teď jsme se nechali zbytečně vyloučit a bylo po zápase. Bolatice dokázaly přesilovku okamžitě využít. Ve druhém poločase domácí trošku polevili, takže jsme byli paradoxně více na balonu. Takhle se body získávat nedají.“