3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Derby jednoznačně pro Kravaře

19

Kravaře zvítězily o čtyři branky.

Nedělní prajzské derby mělo jasného favorita, který skutečně dokráčel k povinným třem bodům. V úvodní půlhodince ještě hosté ze Štěpánkovic vzdorovali, když přežili i tutovku Baranka. Nerozhodný stav tak zrušil až kravařský Peterek, který zužitkoval zpětný pas Pavelka – 1:0. Bodové naděje papírového outsidera se definitivně zhroutily v závěru první půle. Ve 39. minutě si totiž Peterek s Pavelkem vyměnili úlohy a právě Pavelek zvýšil na 2:0. O pár vteřin později se Peterek nadechl k parádnímu sólu, při němž obešel gólmana Lukovicse a pohodlně dopravil balon do opuštěné kasy – 3:0. Domácí překypovali aktivitou také zkraje druhé půle. Tomíček ovšem z výborné palebné pozice zamířil nad břevno a dělovku Peterka vyškrábl Lukovics na roh. V 57. minutě nechali štěpánkovičtí zadáci Lukovicse znovu na holičkách. Agilní Peterek našel v malém vápně Tesaříka, který se rychle zorientoval a poslal míč ke vzdálenější tyči – 4:0. O necelou čtvrthodinku později se Baranek ocitl ve správný moment na správném místě, když v pokleku hlavou vsítil pátý úspěšný zásah svého mužstva – 5:0. A to ještě kravařský Bitomský orazítkoval spojnici břevna a tyče. Hosté se v závěru zmohli alespoň na kosmetickou úpravu hrozivého skóre. Do listiny střelců se zapsal Husovský po nezištné asistenci Grigarčíka – 5:1.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Zápas připomínal hru kočky s myší. Tradičně jsme se dlouho zastřelovali, když jsme neproměnili několik šancí. Všechno to bylo o prvním gólu. Pak už nám to tam začalo padat a nebylo co řešit. Štěpánkovice se skoro nedostaly za půlku, když potom úplně odpadly fyzicky. Klidně jsme mohli zvítězit dvouciferným rozdílem.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Samozřejmě jsme chtěli vydržet co nejdéle bez obdržené branky, což se nám poměrně dlouho dařilo. Naše defenziva pracovala celkem zodpovědně. Problém jsme měli spíše ve středu hřiště, kde jsme nedokázali udržet balon, takže jsme byli pod soustavným tlakem. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy inkasujeme.“

D. Kurka [-] - J. Tesařík [-] , R. Baranek [-] (66. J. Ohřál [-] ) , V. Těžký [-] , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (63. P. Kupka [-] ) , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] (66. O. Bitomský [-] ) , K. Nestroj [-] (77. V. Kryštof [-] ) , M. Pavelek [-] , V. Tomíček [-] (56. L. Kupka [-] )

M. Lukovics [-] - M. Samson [-] , D. Novák [-] (73. J. Machala [-] ) , R. Heider [-] (54. M. Grigarčík [-] ) , D. Mosler [-] , J. Tomíček [-] , L. Stříbný [-] (63. L. Peterek [-] ) , D. Benek [-] (76. R. Husovský [-] ) , M. Liška [-] , R. Krzisch [-] , D. Harazim [-] (60. F. Stromský [-] )

ŽK: 44. D. Novák .
Počet diváků: 590. Rozhodčí: PICMAUS Jiří - FRYČ Lukáš, KRET Martin.