3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Finiš Vřesiny přišel pozdě

19

Vřesina korigovala až za stavu 0:4.

Gólově velice plodné utkání sledovali diváci v ostravské Vřesině, které se málem podařilo smazat čtyřbrankové manko. Ale pěkně popořádku. Darkovičky prožily přímo pohádkový vstup do nedělního zápasu. Hodně jim k němu pomohl domácí gólman Köhler, který tak dlouho laškoval s míčem, až o něj přišel a dotěrný Horváth trestal – 0:1. O chvíli později si Turanský naběhl na časovaný pas a přidal druhý úspěšný zásah svého celku – 0:2. Od 12. minuty už by na Vřesinu nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Po rohovém kopu Lindovského se totiž vyšrouboval do vzduchu Andrýsek a upravil na 0:3. Čtvrtý hřebíček do domácí rakve tedy zatloukl až Bajger, který skóroval z dorážky – 0:4. A to ještě zahodili sólové nájezdy Horváth s Moravcem. Postupem času ovšem začaly Darkovičkám docházet síly, čehož tým z Ostravy několikrát využil. Velké potíže dělal hostující defenzivě především Hloušek, který se v 70. minutě blýskl skvělou individuální akcí a korigoval na 1:4. Vřesině samozřejmě narostla křídla, když se zásluhou Uhlíka a Hlouška dostala na dostřel – 3:4. Na vyrovnání už ale domácím nezbyl čas, takže si Darkovičky odvážely všechny body.

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): Jsem strašlivě rozlobený, co hráči předvedli, nemělo s fotbalem nic společného. Byl to ostudný a tragický výkon za který se stydím. Omlouvám se všem fanouškům. Hráči si budou muset sáhnout do svědomí, zda chtějí takto pokračovat.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Jde vidět, že historie se opakuje. Stejně jako proti Chlebičovu nám excelentně vyšly nástupy do obou poločasů, jenže pak se projevila naše horší kondice a nedodržování taktických pokynů. Místo toho, abychom podrželi balon vpředu, tak si kluci dělají, co chtějí. Úplně zbytečně se takhle dostáváme pod tlak.“