1.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Nová Včelnice slaví první výhru! V pětigólové bitvě udolala Starou Hlínu

11

Utkání mezi Novou Včelnicí a Starou Hlínou nabídlo opravdu strhující podívanou. Domácí sice po půl hodině hry vedli už 3:0, hosté ale do konce poločasu ještě snížili narozdíl jedné branky, avšak domácí ve druhém poločase nakonec dovedli zápas do vítězného konce v poměru 3:2.

První poločas ovládli domácí

V neděli 23.08.2020 zavítali fotbalisté FK Stará Hlína na fotbalové hřiště TJ Nová Včelnice. Na výborně připraveném trávníku se hrál od počátku rychlý a kombinační fotbal. Hostující celek začal lépe, vytvořil si v úvodu dvě slibné šance, byli to však domácí, kteří již v 8. minutě vsítili první branku. Autorem branky byl Martin Němeček. Domácí hráči pak po vstřelení vedoucí branky zcela převzali otěže zápasu a v 15. minutě zvýšil Martin Blažek na 2:0. A když ve 25. minutě přidal Lukáš Zápotoka, po další hrubé chybě v obraně hostí, třetí gól, nevypadalo to s hostujícím celkem příliš dobře. Ve 33. minutě však uvolnil kolmou přihrávkou za obranu hostující Vonka Pfeifera, který postupoval sám na bránu, kde na místo střely krásně uvolnil Tomáše Štědrého; před tím byla již pouze odkrytá branka a hosté tak snížili na 3:1. Ve 36. minutě, po pěkné narážečce Vonky s Pfeiferem, přihrával druhý jmenovaný opět krásně do brankového prostoru. Hostující Vonka byl následně v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Miroslav Šauer. Za stavu 3:2 se hostující celek opět dostal do zápasu a konec prvního dějství patřil jemu; vyrovnat se mu však již do konce prvního poločasu nepodařilo.

Druhý poločas branku nepřinesl

Druhý poločas zahájili hostující hráči úvodním tlakem, který postupně zvyšovali. Hosté měli po celý druhý poločas výraznou herní i fyzickou převahu, vytvořili si i několik slibných šancí, jejich útočené akce však končily u dobře hrající obrany hostů nebo v rukavicích brankáře Neubauera. Domácí hráči hrozili v druhé půli jen ojedinělými, avšak velmi nebezpečnými protiútoky. V tomto duchu se odehrával prakticky celý druhý poločas, skóre se však již neměnilo. Domácí hráči TJ Nová Včelnice tak uhájili těsnou výhru 3:2 a hostující celek ze Staré Hlíny odjížděl domů bez bodů.

Autor: Vladimír Hadač