5.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

--

Zavidov nedal Lubné šanci

7

5. kolo I B třídy nabídlo okresní derby mezi nováčkem soutěže Lubnou a obhájcem vítězství Zavidovem.

Začátek utkání odpovídal rozpoložení obou mužstev, Zavidov byl více na míči a Lubenští se snažili o poctivou obranu. První rozruch přinesla 12 minuta, kdy míč po rohovém kopu Hanycha usměrnil do sítě Vitner. Jeho branka však pro domnělý ofsajd nebyla uznána. Ani tak nemuseli diváci na 1. gól dlouho čekat, v 17. minutě Štiller zahrál trestný kop do vápna a nešťastný Plaček nasměroval míč do vlastní branky 0:1.     I po vstřeleném gólu byli hosté aktivnější, ale potýkali se s přesností finální nahrávky nebo zakončení. Zvýšit stav se zavidovským podařilo až ve 30 minutě, kdy Korčák využil zaváhání hostující obrany 0:2.     Tento stav jakoby Zavidovské uspokojil, přestali se pohybovat a domácí začali vystrkovat růžky. Za jejich aktivitu byli po zásluze odměněni, když se na polovině hrací plochy krásně uvolnil Trejbal, přesnou nahrávkou našel Varyše a ten nedal Krausovi šanci 1:2.     Domácí vstřelený gól povzbudil a i nadále byli aktivnější a měli k vyrovnání velice blízko, u postranní čáry se uvolnil Trejbal, pohrál si hostující obranou a orazítkoval Krausovu tyč. O chvíli později se objevil tentýž hráč tváří v tvář Krausovi, ale jeho pokus hostující brankář bravurně zlikvidoval. A tak se naplnilo známé heslo nedáš, dostaneš. Ve 41. minutě Hanych vysunul dlouhou nahrávkou za obranu Korčáka a ten stanovil poločasový výsledek na 1:3 pro hosty.     Druhý poločas nabídl stejný obraz hry jako první, hosté dobývali domácí branku, ale potýkali se s velice nepřesnou koncovkou. Uklidnění do zavidovských řad přinesla až 72. minuta, kdy Dvořák vysunul Žďánského a ten prolomil svou střeleckou smůlu 1:4. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 78. minutě Šíma našel svým stříleným centrem na malém vápně osamoceného Michala Petrů a ten svůj první start v 1. B třídě v dresu Zavidova okořenil gólem 1:5.   V tento okamžik bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to to zavidovské. V 85. minutě obral o míč domácího stopéra Korčák a své sólo zakončil krásnou nahrávkou osamocenému Žďánskému pro kterého nebylo problémem trefit prázdnou branku 1:6. Konečnou podobu výsledku dal další novic v zavidovském dresu Votroubek, který využil krásně kopnutý trestňák Žďánského a hlavou nedal Herinkovi šanci 1:7.   Za fotky děkujeme Davidu Svobodovi (Zonerama).

FC 05 Zavidov
Dan Devera, trenér: „Dnes to bylo těžké utkání hlavně na hlavy hráčů, kdy jsme byli jasným favoritem utkání a každý očekával jasnou záležitost. Prvních 25 minut tomu nasvědčovalo, vytvářeli jsme si šance, dali góly a mysleli si že vše půjde samo. Za náš profesorský fotbal jsme byli po zásluze potrestáni a můžeme být rádi, že ne dvojnásobně. Následný gól na 3:1 přinesl uklidnění. O přestávce jsme si museli připomenout, že pochodovým fotbalem nikoho nepřehrajeme. Do gólu na 4:1 nás trápila koncovka, pak už bylo o výsledku rozhodnuto. Jsem rád, že kluci usnadnili debut našim novicům!“