12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2019-2020

--

Nové Hrady podlehly v bojovném utkání leaderovi soutěže ze Zlivi

16. M. Zajac - 26. J. Čejka , 51. T. Kučera
19

Domácí fotbalisté Nových Hradů zatím v průběhu sezóny předvádějí na domácím hřišti účelný fotbal a prohráli jediný duel z 5 odehraných. Tentokrát ale přijel soupeř s nejlepšími dosavadními výsledky a také nejsilnější mužstvo na venkovních hřištích ze Zlivi, což jej řadí na průběžné 1. místo v tabulce.

Domácí se ujali vedení, ale hosté brzy srovnali

Utkání na hřišti Nových Hradů začalo vcelku vyrovnaně, i když možná hostující fotbalisté byli prvních dvacet minut mírně aktivnější. Také si vytvořili první nebezpečnější příležitost, když M. Fürst vyslal do úniku rychlonohého J. Slavíka, jenž tváří v tvář domácímu brankáři M. Drboutovi zvolil zakončení obstřelením gólmana, což se mu podařilo, ale bohužel pro domácí netrefil bránu. Do další příležitosti se po centru od K. Jindrleho dostal ve vápně M. Fürst, ale místo zakončení ještě hledal přihrávkou na zadní tyči T. Kučeru a z šance nakonec nic nebylo. V 16. minutě se přihlásili o slovo i domácí fotbalisté a hned z toho byl vedoucí gól. Po nedůslednosti v hostující obraně se míč odrazil na zadní tyč, kde již neměl žádný problém se zakončením domácí hráč Martin Zajac - 1:0. V 26. minutě zahrávali hosté z pravé strany standartní situaci. M. Fürst našel na zadní tyči přesným centrem kapitána J. Zruna, který se neukvapil a přesnou hlavičkou našel na protější straně zcela volného spoluhráče Jindřicha Čejku, který jako nejmenší hráč na hřišti srovnal stav zápasu - 1:1.

Brzký gól ve druhé půli znamenal další výhru Zlivi

I vstup do druhého poločasu lépe vyšel hostujícím fotbalistům ze Zlivi a ze své aktivity tentokrát vytěžili i vedoucí branku. Pravý obránce M. Viktora vyvezl po své straně hřiště míč, výbornou přihrávkou mezi domácí beky našel Tomáše Kučeru, který se krásně naběhl a z prvního doteku křížnou střelou překonal domácího brankáře M. Drbouta - 1:2. Zápas poté nabídl více soubojů než kombinačních akcí a hosté si tak pohlídali do posledních minut další vysloveně vybojované a důležité vítěztví v podzimní části.

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): K zápasu jsme odjeli bez tří klíčových hráčů J. Vlčka, R. Hanzala a M. Píchy, takže dostali šanci naši mladí dorostenci. Chtěl bych pochválit nejen je, ale celé mužstvo, které odmakalo velmi těžký, důrazný a tvrdý zápas. Pro nás to jsou určitě na podzim nejvíce vydřené a zároveň nejcennější 3 body, které jsme uhráli.

TJ Nové Hrady
M. Drbout [-] - M. Zajac [-] , T. Kořínek [-] , L. Brousek [-] , J. Stiskala [-] , V. Silmbrod [-] , M. Silmbrod [-] , V. Rys [-] , V. Soubusta [-] , J. Jelínek [-] , V. Jelínek [-]

SK Zliv
J. Remta [-] - J. Trnka [-] , K. Jindrle ml. [-] , J. Zrun [-] , T. Trávníček [-] , T. Kučera [-] , P. Boubal [-] , M. Fürst [-] , J. Slavík [-] , J. Kubeš [-] , M. Viktora [-]

ŽK: 61. V. Gregor , 72. V. Rys , 88. J. Stiskala - 20. M. Viktora , 28. P. Boubal , 57. J. Zrun , 90. J. Čejka .
Hráči zápasu: J. Čejka , J. Trnka .
Místo: Nové Hrady. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Hučík Marek - JELÍNEK Vítězslav (N), JINDRLE Karel (N).