12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

--

17

Domácí fotbalisté ze Srubce stále postrádají loňskou podzimní formu a jejich výkony jsou letos dosti nevyrovnané a výsledky stejně tak. O body přijel bojovat soupeř rezervního celku Jankova, který tentokrát kádr doplnil o několik pendlů z A-týmu a pokusil se vylepšit bilanci z venkovních hřišť, která jej zatím řadila mezi nejslabší celky OP.

První část zápasu nabídla po brance na každé straně

Od začátku zápasu se obě mužstva spíše oťukávala. Více nebezpečnější byli domácí fotbalisté, ale v brance hostujícího celku byla jedna z hlavních opor Jan Komárek. Trvalo asi půl hodiny, než se mohl jeden z celků radovat ze vstřelené branky. Ke smůle domácích hráčů se z ojedinělé akce prosadil ve 31. minutě jankovský navrátilec do sestavy Patrik Šejnoha a poslal hosty do vedení - 0:1. To ale nemělo dlouhého trvání a v 35. minutě bylo díky domácímu svátečnímu střelci Jiřímu Hanouskovi srovnáno - 1:1. Tímto stavem skončil i první poločas.

Druhou půli ovládli produktivnější hosté

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe fotbalisté z Jankova. Nejdříve se z jednoho z prvních útoků v 50. minutě trefil za záda domácího brankáře D. Koprny Jakub Beníšek a poslal hosty opět do vedení - 1:2 a chvilku po něm v 53. minutě navýšil vedení na rozdíl dvou branek Václav Homoláč - 1:3. Záhy ale dostali domácí hráči příležitost vrátit se zpět do utkání, když v jejich propěch rozhodčí odpískal pokutový kop, se kterým si v 56. minutě zkušeně poradil domácí útočník Kamil Kubíček - 2:3. Zkušení hosté měli pak zápas pod kontrolou a když už se domácí dostali do zakončení, opět jim stál v cestě neprůstřelný brankář J. Komárek. Rozhodnutí celého utkání si vzal tedy na starost mladý útočník jankovské rezervy Matěj Maurer, jenž si připsal do statistik další dvě branky v 73. a 80. minutě - 2:4 a konečných 2:5.

TJ Slavoj Srubec
Josef Vacek ( trenér ): Upřímně řeknu, že výsledek vůbec nevypovídá o průběhu hry. Svým klukům nemohu nic vytknout, akorát jsme neproměňovali šance, kterých jsme si v utkání vypracovali spoustu a soupeř 5 krát utekl a dal 5 gólů. Co mě ale trápí více, než výsledek zápasu, tak je fakt, jak se naše soutěž tzn. okresní přebor devalvuje. Abych pravdu řekl, štve mě, že aby na tu soutěž vůbec někdo měl, tak si musí půjčovat tolik hráčů ze svého A-mužstva. Když už hrajeme OP a kluci by si mohli zahrát proti sobě s nějakou kvalitou, tak když někdo chce a ví, že je na tom špatně, jednoduše si povolá lidi, kteří jsou vysloveně rozdílovými v takovém zápase. Docela by mě zajímalo, jestli má tahle soutěž vůbec pro takové týmy nějakou hodnotu a když to musí řešit takovým způsobem, jestli jim za to vlastně stojí hrát obyčejný okresní přebor...

SK Jankov B
Matěj Maurer ( hráč ): Byl to od začátku hodně bojovný a vyrovnaný zápas, který doprovázelo hodně nepřesností. Oba týmy k sobě výborně dostupovaly, což dělalo oběma soupeřům problémy zklidnit hru na malém hřišti. Ale nám se podařilo vstřelit první gól, čímž se hra trochu zlepšila, konečně se začal hrát fotbal a ne jenom válčení uprostřed hřiště. Když se nám podařilo dát gól na 2:1, tak se Srubec "sesypal" a psychicky tento zápas vůbec nezvládl. To nám pomohlo dovést utkání do vítězného konce.

D. Koprna [-] - R. Leština [-] , T. Zimmel [-] , K. Kubíček [-] , J. Leština [-] , J. Hekrdla [-] , M. Hurný [-] , R. Hálek [-] , R. Candra [-] , J. Jindra [-] , J. Hanousek [-]

ŽK: 50. D. Koprna , 50. J. Jindra , 79. J. Mužík , 83. J. Hanousek - 52. P. Šejnoha , 83. M. Maurer .
Hráči zápasu: P. Šejnoha , M. Maurer .
Místo: Srubec. Počet diváků: 70.