13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Jakubčovice vyhrály nad Hradcem

16

Jakubčovice vyhrály o dva góly.

Fotbalisté Hradce nad Moravicí se vraceli z Jakubčovic s prázdnou, když jim nevyšel hlavně první poločas. Domácí převyšovali svého soupeře ve všech činnostech, takže si vypracovali poměrně dost šancí. Síť ale rozvlnili pouze v jediném případě. Na časomíře zrovna naskočila 13. minuta, když si Schreier zaběhl za hostující zadáky, udělal kličku gólmanu Válkovi a přes bránícího Holušu dopravil balon do sítě – 1:0. Hradec mohl odpovědět těsně před přestávkou. Krejsa totiž vyslal do sólového nájezdu Matyáše Lichého, který ovšem v klíčovém momentu selhal. V 64. minutě se však dopustil chybičky Šimeček, Jakubčovice okamžitě přešly do smrtícího kontru a Chovanec se nemýlil – 2:0. Hosté ale neklesali na mysli. Ve slibných příležitostech se ocitli třeba Krejsa s Tomášem Wiwegerem, jenže správně neseštelovali mušku. Příklad si naštěstí ze svých spoluhráčů nevzal Manderla, protože krásnou ranou zpoza šestnáctky vymetl šibenici – 2:1. Hradci vzal definitivně vítr z plachet až střídající Šaran, který sedm minut před závěrečným hvizdem pečetil na 3:1. Domácí tak potvrdili pozici mírného favorita.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - hrající trenér: Do 30.minuty jsme hráli slušný zápas i se šancemi, potom nám chyběla agresivita a hráli pomalu. Zbytečně jsme tímto dostali soupeře do zápasu, ale i tak jsme zvýšili na 2:0. Soupeř snížil po našem podcenění, pak jsme měli dost příležitostí z brejku, až se nám to povedlo těsně před koncem. Bylo to upracované ale důležité vítězství.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „V prvním poločase jsme se na hřišti moc nechytali. Úplně zbytečně jsme dávali Jakubčovicím hodně prostoru, takže jsme zaslouženě inkasovali. Klidně jsme mohli prohrávat ještě vyšším rozdílem. Po přestávce šel náš výkon nahoru. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Když ale neproměníte šance, tak nemůžete pomýšlet na úspěch.“

V. Náhlík [-] - L. Chalupa [-] (66. K. Molnár [-] ) , J. Schreier [-] (69. D. Staff [-] ) , D. Chovanec [-] , J. Konrád [-] (90. P. Šťastný [-] ) , T. Murin [-] (35. R. Šaran [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-] (74. T. Malina [-] ) , Z. Sommer [-]

M. Válek [-] - N. Lichý [-] (64. M. Šimeček [-] ) , R. Lichý [-] , T. Manderla [-] , T. Krejsa [-] (84. T. Hebelka [-] ) , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , T. Moc [-] (46. T. Wiweger [-] ) , M. Lichý [-] , M. Černín [-] (79. D. Žurek [-] )

ŽK: 34. T. Murin , 74. J. Petr - 30. T. Moc , 34. R. Lichý , 35. M. Režnar .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Vrťo Peter - TOMAI Martin, JURAJDA David.