10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Chlebičov vyhrál v Ludgeřovicích

16

Chlebičov vyhrál v Ludgeřovicích o tři branky.

V nesmírně kvalitním zápase putovaly všechny body do Chlebičova, který ukázal mnohem přesnější mušku než Ludgeřovice. Domácí mohli litovat začátku utkání, protože neproměnili tři slibné příležitosti. Postupně se drbali za ušima Pěntka, Zbořil a Mikoláš. Hosté naopak pálili ostrými náboji, když se Radek po rohu Kužela odpoutal od nedůsledného Adámka a nechytatelnou hlavičkou otevřel skóre – 0:1. Chlebičov i nadále těžil z vynikajících standardních situací. Ve 27. minutě rozehráli Kužel s Teichmannem nakrátko roh a po smolném zákroku Mudrocha uklidil míč do sítě Kolig – 0:2. Hostům samozřejmě narostla křídla, jenže ránu Radka zastavila po přízemním centru Koliga dobře postavená tyčka. Na opačné straně se zaskvěl gólman Sýkora, který zpacifikoval tutovku Pěntky. Ludgeřovice se zaradovaly až těsně před přestávkou. Po trestňáku Zbořila propadl balon k Poláškovi a drama bylo na světě – 1:2. Domácí samozřejmě chtěli urvat alespoň remízu, jenže Zbořil s Mudrochem si v sobotním odpoledni nenazuli střelecké kopačky. Chlebičov se rozhodně nenechal zahanbit, ale Radek zamířil příliš vysoko a po hlavičce Matyáška se zapotil brankář Hájek. Vládce ludgeřovické kasy následně rozesmutnil i Boháče s Kuželem. Svěřenci trenéra Swiecha si tedy mohli definitivně oddechnout až v 80. minutě. Důrazný Boháč vybojoval míč pro Koliga, po jehož centru způsobil ve vápně rozruch Moša a Matyášek propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Tečku za kvalitním duelem poté napsal Boháč, který po individuální akci pečetil skóre na výsledných 1:4.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Umřeli jsme na neproměňování šancí. V úvodních deseti minutách jsme zahodili tři tutovky, což nás později mrzelo. Pak jsme si navíc nepohlídali dvě standardní situace soupeře. Bohužel nás nespasil ani gól do šatny, protože jsme se stále trápili v zakončení. Zatímco proti Malým Hošticím nám tam spadlo úplně všechno, teď jsme šance pálili. Musíme příště zvítězit v Jakubčovicích.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Do Ludgeřovic jsme jeli pouze s jedním náhradníkem, takže jsem měl ze zápasu docela obavy. Proti kvalitnímu soupeři jsme naštěstí podali solidní výkon, když se samozřejmě střídaly lepší věci s momenty, kdy nás domácí přitlačili. Nebylo to vůbec jednoduché, ale dařilo se nám využívat okének v ludgeřovické obraně. Výsledek je pro nás velmi pozitivní. Se třemi body jsme velice spokojení. Poctivě jsme to odpracovali.“

T. Hájek [-] - D. Mikoláš [-] (75. D. Havlík [-] ) , D. Martiník [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (68. D. Hurina [-] ) , J. Mudroch [-] , J. Adámek [-] , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , D. Nagy [-]

V. Sýkora [-] - M. Došla [-] , J. Majewski [-] , M. Dzierža [-] , M. Starý [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , J. Radek [-] (68. D. Moša [-] ) , R. Kolig [-] - D. Matyášek [-] , T. Boháč [-]

ŽK: 29. D. Matyášek , 76. D. Moša .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: DVOŘÁK Martin - KRET Martin, LEVINGER Milan.