10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

--

16

Mokrá Lazce vyhrály o tři branky.

Mokré Lazce se mohly v Hradci nad Moravicí spolehnout na pevnou defenzivu a smrtící protiútoky. Tato taktika se od začátku ukazovala jako maximálně účinná, což naznačila již 12. minuta, kdy Galvas obdržel průnikový pas od Wojnara, ale teprve se zastřeloval. O necelou čtvrthodinku později předal Galvas míč do tandemu Lukášovi, který rozezvonil tyčku. Domácí odolávali pouze do 28. minuty. Galvas zakroutil roh do šestnáctky, kde Žurek odskočil od svého strážce a hlavičkoval mimo dosah gólmana Válka – 0:1. Fotbalisté Hradce nad Moravicí mohli vyrovnat po prudkém centru Matyáše Lichého, jenže Černínovi se nepoštěstilo. Po přestávce si Mokré Lazce počínaly na trávníku ještě obezřetněji, když jim výrazně pomohla 59. minuta. Lukáš nejprve našel ve vápně Galvase, jehož pokus stačili domácí zadáci zablokovat, ale právě zmiňovaný Lukáš v pádu kuriózně přehodil Válka – 0:2. Definitivní pojistka přišla sedm minut před závěrečným hvizdem. Wojnar s Košňovským poslali do sólového nájezdu Galvase a ten úspěšně zakončoval chytrým lobem – 0:3. Zatímco Hradec nad Moravicí si poněkud zkomplikoval situaci, hosté se nadále drží v popředí tabulky.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Na těžkém terénu se nám docela dařilo kombinovat, ale bohužel jsme hráli pouze po šestnáctku. Nedokázali jsme si dát finální přihrávku, takže jsme nebyli moc nebezpeční. Soupeř naopak dokázal vytěžit z minima maximum, když proměnil své tři šance a pak už mohl hrát chytře zezadu. Tentokrát se nám to moc nepovedlo.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Jsme maximálně spokojení, protože jsme získali důležité tři body. Podle mého názoru jsme zvítězili zaslouženě, protože jsme si vytvořili více šancí než soupeř. Hradec sice častěji držel balon, ale my jsme ho skoro k ničemu nepustili. Byli jsme trošku zalezlí a z obrany jsme vyráželi dopředu do nebezpečných brejků. Dobře jsme to ubojovali.“

M. Válek [-] - M. Šimeček [-] (82. T. Wiweger [-] ) , T. Manderla [-] , M. Grygar [-] (75. T. Hebelka [-] ) , L. Vícha [-] , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-] , M. Černín [-] (86. J. Ondřej [-] )

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] (54. M. Němčík [-] ) , P. Galvas [-] (86. D. Exner [-] ) , A. Černohorský [-] (73. D. Lebeda [-] ) , M. Lukáš [-] (86. D. Benda [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , D. Líbař [-] , L. Poštulka [-] , Z. Říman [-]

Počet diváků: 70. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - TOMAI Martin, KOLEČKÁŘ Antonín.