9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

--

49. P. Benek , 53. R. Holuša (vl.) - 42. R. Holuša , 45. R. Holuša , 47. T. Manderla
21

Hradec v rozmezí pěti minut na přelomu poločasu dal tři branky. Domácí už pak sice rychle snížily, ale to bylo z jejich strany vše.

Štěpánkovice si v nedělním odpoledni značně zkomplikovaly bitvu o záchranu, protože na vlastním stadionu podlehly Hradci nad Moravicí. Domácí totálně prospali první poločas, v němž jasně kralovali hosté. V první slibné příležitosti se objevil Černín, jenže po asistenci Daniela Wiwegera zblízka nepropálil gólmana Lukovicse. O chvíli později zpytoval svědomí Daniel Wiweger, takže nováček soutěže se radoval až těsně před přestávkou. Jako černá ruka přitom řádil Holuša, který si nejprve naskočil na ostrý centr Režnara – 0:1. Holuša stále neměl dost, což potvrdil jeho bleskový brejk a druhá trefa zápasu – 0:2. Třetí hřebíček do štěpánkovické rakve zatloukl Manderla, když mu balon fatálně namazal Lukovics – 0:3. Potřebný budíček znamenal až korigující zásah Patrika Benka. Po pasu Machaly šel Liška důrazně do souboje a Patrik Benek uklidil odražený míč do sítě – 1:3. Za okamžik utekl po křídle Tomíček a jeho střílený centr si srazil do vlastní kasy Holuša – 2:3. Hosté se mohli uklidnit při penaltě, které předcházel střet pronikajícího Manderly s Novákem a Liškou. Daniel Wiweger si však vylámal zuby na Lukovicsovi. V samém závěru měl být nařízen pokutový kop pro Štěpánkovice, ale slabý rozhodčí Šimík ruku Režnara ve vápně nepostřehl.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „První poločas jsme prospali, když jsme předvedli velmi slabý výkon. Hosté byli mnohem častěji na míči, takže šli těsně před přestávkou zaslouženě do vedení. Zkraje druhé půle jsme sice znovu inkasovali, ale pak jsme vstřelili dva kontaktní góly a zápas se hodně zdramatizoval. O spravedlivou remízu nás připravil tragický rozhodčí, který Hradci odpustil dvě penalty.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: : „Získali jsme nesmírně cenné body, protože v dalších kolech nás čekají velice těžké zápasy. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem, když jsme soupeře předčili po všech stránkách a zaslouženě jsme si vytvořili solidní náskok. Vysoké vedení nás však uchlácholilo, takže nakonec jsme zvítězili dost se štěstím a upřímně nám také pomohli nepřesní rozhodčí.“

M. Lukovics [-] - M. Samson [-] , M. Liška [-] , R. Heider [-] (28. P. Benek [-] ) , L. Jurček [-] (65. D. Novák [-] ) , J. Machala [-] (85. L. Bielan [-] ) - D. Benek [-] (69. S. Baránek [-] ) , M. Grigarčík [-] (75. T. Kurka [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Mosler [-] , J. Dluhoš [-] -

J. Waigner [-] - T. Manderla [-] , M. Grygar [-] (71. M. Šimeček [-] ) , L. Vícha [-] , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] (89. T. Wiweger [-] ) , R. Holuša [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-] , M. Černín [-] (81. J. Ondřej [-] )

ŽK: 28. D. Mosler , 59. M. Liška , 61. D. Benek , 63. J. Machala - 60. M. Režnar .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: ŠIMÍK Martin - PETROŠ Radim, REVAJ Jakub.