9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

2. T. Boháč , 6. L. Kužel , 31. R. Kolig , 38. J. Radek (p.) , 56. R. Kolig
20

Chlebičov s přehledem porazil Bolatice.

Chlebičov na vlastním stadionu rozbil Bolatice na padrť, když zápas proměnil ve svou exhibici. O osudu sobotního utkání rozhodlo hned úvodních šest minut. Nejprve uviděl Majewski vpředu Boháče, který se zbavil svého strážce a úchvatnou ranou z pětadvaceti metrů fantasticky vymetl šibenici – 1:0. O chvíli později našel Radek ve vápně Kužela, domácí středopolař poslal brankáře Kramáře na párek a zavěsil balon nekompromisně pod břevno – 2:0. Agilní Radek úspěšně asistoval rovněž ve 31. minutě, když oslovil přesným pasem Koliga a ten mu poděkoval tím nejvhodnějším způsobem – 3:0. Nápor Chlebičova ovšem nepolevoval, což jasně ukázala akce Radka s Teichmannem, který trefil Šamárka do ruky, a pískala se penalta. Míč si suverénně vzal Radek a Kramář skočil na opačnou stranu – 4:0. Strážce hostující svatyně přesvědčil fanoušky o svých kvalitách ve zbytku první půle. Kramář nejprve vylapal Matyáška, který ideálně nezpracoval centr Radka. Těsně před výměnou stran ještě sobecky zakončoval Kolig, přestože mohl nahrát lépe postaveným Radkovi a Kuželovi. Bolatice se trošku probraly při rohu Bočka a hlavičce Gaidy, jenže Kotík správně nesešteloval mušku. Druhá dějství už tolik zajímavých momentů nepřineslo. Výjimku samozřejmě představovala 56. minuta, kdy se po akci Kužela prosadil Kolig – 5:0. Za zmínku pak ještě stála jedovka Boháče po dlouhém autu Dzierži, ale skóre už se neměnilo.

SK Viktorie Chlebičov
Adam Korbel, asistent trenéra Chlebičova: „Od začátku zápasu jsme byli jasně lepším týmem. Velice rychle jsme vstřelili dva góly a po naší třetí brance už bylo předčasně rozhodnuto. V prvním poločase jsme Bolatice skoro nepustili na naši půlku. Po přestávce se hra trošku vyrovnala, ale soupeře jsme stále drželi na uzdě. S výkonem i třemi body musíme být spokojeni.“

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „Nastoupili jsme jako mistři světa, když nás v prvním poločase Chlebičov naprosto přejel. Hlavně úvodních třicet minut jsme úplně prospali, takže jsme mohli prohrávat ještě vyšším rozdílem. Po přestávce se to trošku zlepšilo, když domácí asi polevili, ale vlastně jsme si nevypracovali pořádnou šanci. Za naší strany to byla velká bída. Snad jsme si to vybrali a v dalších zápasech předvedeme mnohem lepší výkony.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , M. Starý [-] , F. Linda [-] , M. Došla [-] - A. Teichmann [-] (67. F. Woch [-] ) , R. Kolig [-] (69. D. Moša [-] ) , L. Kužel [-] , J. Radek [-] (46. M. Dzierža [-] ) - T. Boháč [-] , D. Matyášek [-]