8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Stará Bělá poprvé v sezóně zvítězila

19

Slavkov prospal první poločas a Stará Bělá poprvé v sezóně dokázala bodovat.

Fotbalisté Slavkova ve Staré Bělé zklamali na plné čáře, když darovali tři body poslednímu týmu tabulky. Domácí naznačili své možnosti již v 6. minutě, protože Charvát přepálil břevno. Na opačné straně Schneider vysunul kupředu Pekárka, který si však vylámal zuby na brankáři Šterbanovi. Nebezpečnějším dojmem ovšem působili domácí mladíci, což potvrdil precizní pas Firáška na skórujícího Kožíka – 1:0. V 19. minutě si ale Stará Bělá vybrala pořádnou porci smůly, neboť si Alexis Akritidis vsítil po centru Jana Krále učebnicového vlastence – 1:1. Slavkov se však neprobral a vzápětí znovu inkasoval. Po hrubce hostující defenzivy se totiž nemýlil Jurásek – 2:1. Vyrovnání viselo na vlásku při kombinaci Jana Krále s Glogou, jehož pokus vytěsnil Šterban. Za domácí následně zavraždil stoprocentní tutovku Kožík a rána Juráska prosvištěla kousek vedle protější tyče. Pár vteřin před šestnáctkou už Slavkov neměl tolik štěstí. Firášek načechral roh na hlavu nikým nehlídaného Alexise Akritidise a do šaten se odcházelo za stavu 3:1. Ve druhém dějství se hosté viditelně zlepšili, když jim dost pomohla 51. minuta. Po dlouhém nákopu Glogy odcentroval Gračanin pohotově do vápna a Schneider zavěsil balon nekompromisně pod břevno – 3:2. Slavkov poté mačkal svého soupeře jako citron, jenže pálil pouze slepými náboji. Fotbalový bůh se opakovaně odklonil od Jana Krále, což ukázal především jeho ukázkový lob z poloviny hřiště, kdy se míč odrazil od země a těsně přeletěl opuštěnou kasu. Stará Bělá mohla rozhodnout při rychlých kontrech, ale Charvát opakovaně selhal. Bodové naděje hostů definitivně pohřbil v 82. minutě Obludník, protože po individuální akci Jana Krále střílel z výhodné pozice těsně nad břevno. V domácím dresu zpytoval svědomí Kožík, který si nejprve při střetu s Glogou došel pro pokutový kop, jenže z penaltového puntíku rozezvonil pouze tyčku.

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: Myslím, že se konečně prokázala fotbalovost našeho mladého mužstva, a zlomení řady proher v lepší zítřky... Samozřejmě i v tomto zápase bylo několik nepřijemných momentů, jako vyrovnání soupeře po vlastním gólu našeho obránce, kterou, ale napravil nádherným zakončením po standardní situaci. Opět jsme měli několik tutovek a místo uklidnění jsme se uchýlili v druhém poločase k nakopávaným míčům, což byla voda na mlýn hráčů Slavkova. V závěru jsme ještě neproměnili penaltu. Ale musím kluky pochválit za bojovnost a snahu zvrátit vedení na naši stranu. Soupeř měl několik slibných příležitostí, ale skoro vždy byla přerušena ofsajdovou situací a zvednutým praporkem asistenta rozhodčího ( asi 15 za zápas).

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Kluci zřejmě soupeře podcenili, jinak si tu mizérii nedovedu vysvětlit. Hlavně v prvním poločase jsme podali bídný výkon, když jsme byli bezzubí směrem dopředu a navíc jsme Starou Bělou posadili na koně hloupými chybami. Po přestávce jsme tradičně doplatili na neproměňování šancí, což nás provází prakticky celou sezonu. Domácí ovšem zvítězili zaslouženě, protože bojovali a bylo vidět, že chtějí vyhrát více než my. Jsem hodně zklamaný.“

M. Šterban [-] - A. Akritidis [-] , O. Malík [-] (58. J. Kačer [-] ) , D. Pešek [-] - J. Sáblík [-] , A. Akritidis [-] , J. Vidiševský [-] , D. Charvát [-] , P. Firášek [-] - D. Kožík [-] , J. Jurásek [-] (69. J. Pivovar [-] )

P. Košárek [-] - K. Kurka [-] (46. T. Marek [-] ) , D. Gračanin [-] , R. Hendrych [-] (86. M. Dietrich [-] ) , D. Pekárek [-] , J. Král [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Král [-] (46. T. Dietrich [-] ) , J. Gloga [-] , J. Obludník [-]

Počet diváků: 70. Rozhodčí: SEIDLER René - ŽÁČEK Marek, JUŘIČKA Jiří.