5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

34. D. Wiweger (p.) , 42. M. Šimeček , 45. D. Wiweger , 51. T. Krejsa , 58. D. Wiweger - 44. D. Trunkát (p.)
23

Hradec přehrál Slovan o čtyři branky.

Hradec nad Moravicí se dočkal prvního vítězství v sezoně, když převálcoval velmi nevýrazný Slovan Ostrava. Hosté sice hned zkraje utkání zazlobili z kopačky Staňka, ale jinak na trávníku vůbec nestíhali. Domácí si vypracovali spoustu stoprocentních šancí, jenže dlouho jim vázlo zakončení. Krejsa s Danielem Wiwegerem nejprve netrefili cílené zařízení a následně zpackal sólový nájezd Vícha. Ve 26. minutě Šimeček jemně přičísl standardku Krejsy a gólman Feik se vytasil s výborným reflexivním zákrokem. O chvíli později Manderla šikovně uvolnil Krejsu a ten orazítkoval spojnici břevna a tyče. Hradec zužitkoval svůj nápor ve 34. minutě. Krejsu sundal ve vápně Feik, takže se pískala penalta, kterou proměnil Daniel Wiweger – 1:0. Těsně před přestávkou vydláždil Manderla typickou českou uličku pro Daniela Wiwegera, ten nesobecky nabil Šimečkovi a na světelné tabuli se objevil stav 2:0. Domácí si trošku zkomplikovali život po zbytečném faulu brankáře Mrázka na Ciesarika a ani Trunkát se z penalty nemýlil – 2:1. Fotbalisté z Hradce ale nepropadali panice, což jasně dokumentoval průnikový pas Krejsy na skórujícího Daniela Wiwegera – 3:1. Kdo stále ještě pochyboval o úspěchu domácího výběru, tomu definitivně sklaplo v 51. minutě. Manderla uviděl v šestnáctce Černína, který ještě celou akci vyšperkoval nezištnou přihrávkou na zcela volného Krejsu – 4:1. Poslední slovo si vzal hrdina utkání Daniel Wiweger, když pěknou ranou zkompletoval hattrick – 5:1.

TJ Hradec n/M
Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí: : „Musím přiznat, že jsem od Slovanu Ostrava čekal mnohem více. Podle mého názoru jsme byli jasně lepším týmem, když jsme měli zápas pod kontrolou. Snažili jsme se využít naší rychlosti, protože jejich obránci moc nestíhali. Celkově lze říct, že hosté fyzicky odpadli. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli. Body už jsme potřebovali jako sůl.“