29

Domácí Blaník nedopustil překvapení a pohodlně si došel pro výhru nad trápícím se Osekem B.

Domácí byli aktivnější

Ve Strunkovicích viděli namlsaní diváci průměrný zápas s jasnou výhrou Blaníku. Osek přijel týden po domácím debaklu (0:8 z TA PT B) lépe připraven a s viditelnou snahou o ukončení krize a zápas byl dlouho vyrovnaný. Blaníku se nedařilo vyvinout potřebný tlak a hosté hráli v defenzívě dost organizovaně i ve středu pole dobře kombinovali, ale s naprosto tragickou koncovkou. Ve 20. minutě otevřel skóre Roman Žurek, když důsledně sledoval téměř ztracený míč a hosté signalizovali dost naivně ofsajd. Před půlí pak R. Žurek zvýšil na 2:0.

R. Žurek završil hattrick

V 51. minutě zakončil svůj hattrick R. Žurek. Když pak zvýšil I. Šimčík na 4:0 bylo rozhodnuto a utkání už se dohrálo v poklidném tempu. Blaník splnil úkol a získal další tři body v boji o špici tabulky a jak podotýká trenér V. Beneš není jednoduché připravit mužstvo na další výhru a nezaváhat. Tak ať se mu to podaří příští týden, kdy Blaník zajíždí do Sedlice.