11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Čkyně ani po deseti kolech nenašla přemožitele, vyhrála v Kestřanech

26

Čkyně si došla pro desáté vítězství i v Kestřanech, když zápas kontrolovala a zaslouženě vyhrála s další nulou v zádech.

Samohejl otevřel skóre

Čkyně šla do zápasu jako favorit, ale nováček z Kestřan několikrát dokázal, že nepostoupil náhodou. První minuty patřily hostům. V 11. minutě vystihl rozehrávku domácích aktivní Pavel Samohejl a nadvakrát dotlačil míč za záda Pavla Drahoše. Zbytek poločasu patřil Čkyni, ale nedokázala využít své šance.

Domácí ke konci navýšili vedení

Po obrátce domácí cítili šanci na vyrovnaní, jenže na Čkyni to nestačilo. Naopak hosté v 76. minutě navýšili vedení, když se po standardní situaci nejlépe zorientoval Martin Chalupa a míč poslal do protipohybu brankáře – 0:2. V 78. minutě napřáhl z vápna střídající Josef Fiedler a nedal Drahošovi šanci – 0:3. Zbytek zápasu si Čkyně zkušeně pohlídala a je nadále stoprocentní.

SK Čkyně
Patrik Krull, trenér: Do Kestřan jsme odjížděli odhodlaní přidat další, tedy desátou výhru. To se povedlo, ale nerodilo se to lehce. Do vedení jsme šli po dobrém začátku už v 10. minutě, když Samohejl výborně napadal domácí rozehrávku a nadvakrát protlačil míč do branky. Do poločasu jsme byli lepším týmem, vypracovali si několik dalších šancí, ale navýšení skóre Kuta, Chalupa či Král odmítli. Do druhé půle nastoupili domácí odhodlaní vyrovnat, ale všechny jejich šance nebo pokusy vybojovat standardní situaci nebo pokutový kop jsme eliminovali. V 75. minutě jsme zahrávali standardní situaci, při které se nejlépe orientoval Chalupa a hlavičkou gólmanovi do protipohybu navýšil vedení na 0:2. Hned od dvě minuty později zatloukl poslední hřebíček střelou z vápna střídající Fiedler a bylo po zápase. Utkání se pak jen dohrávalo po většinu času s míčem na našich kopačkách. Musíme pochválit všechny, budeme se opakovat, ale jsme velice rádi, že máme tak široký kádr, že se můžeme spolehnout i na každého z náhradníků, kteří pokaždé přinesou do hry svěží vítr. Za týden nás čeká doma předposlední Husinec a určitě budeme chtít přidat další vítězství a upevnit si tak první místo v tabulce.