--

--

Zbrojovka i v deseti vyhrála

14

Domácí hráli dlouhou dobu v oslabení, ale ani to jim nezabránilo v zisku třech bodů.

Domácí po půli vedli

Brňané vstoupili do utkání aktivně a od začátku se pokoušeli o dobývání svatyně hostujícího Jíchy. Komplikaci v cestě za vítězstvím ovšem přinesla 16. minuta. Hráči Staré Říše se dostali do úniku a vyběhnuvší Marek zastavil před hranicí vápna hostujícího útočníka faulem, za což si vysloužil červenou kartu a předčasný odchod do sprch. Ani početní nevýhoda však hráče Zbrojovky nevyvedla z míry a domácí stále diktovali tempo hry. Soustavný tlak se podařilo proměnit v brankovou radost ve 37. minutě, kdy se prosadil Slunský. V poločase tak na tabuli svítilo skóre 1:0.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí. Ve 47. minutě si po přímém kopu naskočil nejvýše Černín, avšak jeho hlavičku pozorný Jícha zlikvidoval. Další klíčový okamžik přišel v 67. minutě, kdy se několik hráčů domácích pokoušelo propasírovat míč do branky, až se to nakonec podařilo Pachlopníkovi, který z malého vápna navýšil vedení na 2:0. Hosté na druhé straně hrozili jen výjimečně, a to spíše po chybách domácích. Jedna z šancí přišla v 75. minutě, křižná střela však Trbuškovu branku minula.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): Ani přesilovka nám proti takovému soupeři nepomohla. Bojovali jsme, ale nestačilo to. Hráčům nemám co vytknout.