24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Kobeřice rozhodly gólem v poslední minutě

11

Kobeřice ztratily dvoubrankové vedení. Nakonec však tři body urvaly gólem v poslední minutě.

Nedělní prajzské derby mezi Kravařemi a Kobeřicemi mělo opravdu grády. V prvním poločase tvrdili muziku favorizovaní hosté. Vážného postupového kandidáta velmi povzbudila 5. minuta, kdy propadl míč po rohu Petra Stuchlíka ke Kryštofovi a ten si počínal jako zkušený mazák – 0:1. Kravaře mohly okamžitě reagovat, jenže Czerný zahodil sólový nájezd. Jinak ovšem hýřily aktivitou hlavně Kobeřice. Velké nebezpečí přinesla standardní situace Kubného. Domácí nejprve zachránila tyčka, aby následně pálil dobíhající Šimeček do oblak. Ve druhém případě se blýskl brankář Mosler, protože balon po přímáku Kubného perfektně vyškrábl ze šibenice. Kubný si spravil chuť ve 24. minutě, kdy pronikl po křídle René Wirth, Ferenz odvrátil míč pouze ke Kubného, který zvýšil na 0:2. Třetí zásah hostů měl na noze Oberherr, jenže po akci Šimečka selhal. Zákonitě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Šest minut před přestávkou rozeběhl Schreier svého týmového parťáka Czerného a ten složil střelecký reparát – 1:2. Ještě lépe se Kravařím dýchalo od 52. minuty. Glabazňa odcentroval do šestnáctky, kde se v nepřehledné skrumáži nejlépe zorientoval Peterek – 2:2. Za další čtvrthodinku navíc kobeřický Čujek nedovoleně zastavil unikajícího Baránka a vyfasoval červenou kartu. V početním oslabení však hosté paradoxně rozhodli. Krátce před závěrečným hvizdem Mosler podběhl roh Petra Stuchlíka a Robin Wirth nacpal balon nechytatelně pod břevno – 2:3.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Jsem hodně zklamaný a také naštvaný, protože jsme úplně zbytečně ztratili bod. Sledovali jsme bojovný zápas, v němž Kobeřice tradičně nakopávaly balony na rychlé útočníky. Cením si toho, že jsme se ještě dokázali zvednout ze stavu 0:2, ale pak jsme to měli sehrát zkušeněji. V početní přesilovce jsme pořád divočili, což nakonec soupeř potrestal, když jsme si nepohlídali standardku.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí TJ Sokol Kobeřice: „Sehráli jsme opravdu infarktový zápas. Bylo to obrovské drama se šťastným koncem. My můžeme litovat hlavně prvního poločasu, v němž jsme zahodili spoustu tutovek. Kdybychom vstřelili více branek, tak by asi bylo rozhodnuto. Místo toho daly Kravaře gól do šatny a brzy po přestávce dokonce vyrovnaly. Nás naštěstí nepoložilo ani vyloučení a v samém závěru jsme rozhodli.“

T. Mosler [-] - O. Bitomský [-] (46. E. Peterek [-] ) , M. Czerný [-] (77. V. Koneczný [-] ) , P. Ferenz [-] , F. Dombek [-] , M. Schreier [-] , F. Baránek [-] , K. Nestroj [-] (87. V. Tomíček [-] ) , M. Pavelek [-] (77. L. Kupka [-] ) , P. Glabazňa [-] , J. Heger [-]

P. Štencel [-] - R. Wirth [-] , P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (89. P. Ševior [-] ) , Z. Kryštof [-] (75. M. Stříbný [-] ) , A. Kubný [-] (89. P. Mezera [-] ) , J. Čujek [-] , P. Stuchlík [-] , F. Kollek [-] (95. S. Švančar [-] ) , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (94. F. Rother [-] )

ŽK: 18. F. Dombek , 30. O. Bitomský , 71. J. Heger - 9. J. Čujek , 56. P. Hartmann , 81. A. Šimeček . ČK: 67. J. Čujek .
Počet diváků: 286. Rozhodčí: SLANÝ Jan - FANC Josef, JURAJDA David.