19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Soupeři se rozešli smírně

16. M. Ballarin , 69. T. Balarin , 72. M. Ballarin (p.) - 33. D. Kostka , 43. P. Galvas , 45. P. Wojnar
15

Bolatice zachraňovaly remízu ve druhém poločase.

Nedělní souboj Bolatic s Mokrými Lazci se musel líbit, protože v něm padlo šest branek. V úvodní půlhodince na trávníku kralovali domácí fotbalisté. Petr Langer nejprve zamířil přímo do náruče gólmana Kovalíka, takže o pár vteřin později se raději převtělil v nahrávače, když vyslal do sólového nájezdu Ballarina – 1:0. Hosté se sice rozjížděli mnohem pomaleji, ale v závěru první půle spustili před bolatickou šestnáctkou pořádný kolotoč. Vyrovnání měl na svědomí Kostka, který se prosadil po standardní situaci Pavla Galvase – 1:1. Ve 43. minutě obral Pavel Galvas o balon váhavého stopera Gaidu a způsobil nečekaný obrat – 1:2. Domácí se ještě ani nestačili vzpamatovat z velkého šoku, když potřetí kapitulovali. Sikora nezvládl autové vhazování, což po asistenci Lebedy potrestal Wojnar, který se prezentoval nádherným volejem – 1:3. Bolatice ovšem prokázaly nezlomného ducha. V 69. minutě zdramatizoval vývoj zápasu Balarin, když se trefil po ukázkové spolupráci Petra Langera a Ballarina – 2:3. Za několik sekund se Ballarin postavil k přímáku, pád Kotíka posoudil rozhodčí Tomšík jako zaviněný a Ballarin se z penaltového puntíku nemýlil – 3:3. Za domácí pak mohli rozhodnout Petr Langer, Balarin anebo Kotík, v hostujícím dresu zpytovali svědomí Hiemer s Wojnarem a Lomozníkem.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bohužel jsme prochrápali první poločas. Úvodních dvacet minut ještě bylo docela v pořádku, ale pak jsme úplně usnuli na vavřínech. Mokré Lazce toho využily, když nám vstřelily tři góly. Naštěstí jsme se nevzdali, ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili a mohli jsme dokonce vyhrát. V poslední minutě jsme si vypracovali několik šancí, ale skóre už jsme neotočili.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Opět jsme nastoupili v dost oslabené sestavě, ale první poločas nám opravdu vyšel. Sice jsme prohrávali, jenže pak jsme vstřelili tři góly a vypadalo to nadějně. Nechci si zase stěžovat na rozhodčí, ale po přestávce dost pomohli Bolaticím. Před druhou brankou soupeře otočili aut a pak si vymysleli penaltu. Nakonec jsme tedy byli rádi za remízu.“