18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Fulnek dal čtyřku Chlebičovu

2. L. Maléř , 13. P. Zagol , 25. L. Maléř , 53. P. Ďurica (p.)
13

Během dvaceti pěti minut dal Fulnek tři góly a bylo po zápase.

Fulnek i v Chlebičově jasně ukázal, že se s ním musí při postupových kalkulacích rozhodně počítat. Domácí navíc postrádali v sestavě týmové opory Radka, Korbela a Mošu, což se promítlo do jejich nevýrazného výkonu. Hosté zaveleli k vítězství již ve 2. minutě, kdy poslali precizní průnikový pas mezi stopery na rozběhnutého Maléře a ten zachoval chladnou hlavu – 0:1. O chvíli později si Pavel Zagol navedl balon z křídla do středu hřiště a nekompromisní střelou zpoza šestnáctky znovu rozesmutnil domácí lavičku – 0:2. Ve 25. minutě rozehráli Kužel s Bugou nakrátko roh, po němž bohužel Dzierža nezachytil odražený balon a ze smrtícího kontru znovu udeřil Maléř – 0:3. Chlebičov se mohl vrátit zpět do zápasu při akci Štefky a Metelkou, jenže Matyášek hlavičkoval z výhodné pozice pouze nad břevno. Další hořkou pilulku spolkli domácí těsně před přestávkou, kdy se zranil Mikuš. Sérii pohrom poté zastavila 53. minuta. Ďurica si v souboji s Lindou chytře došel pro penaltu a z pokutového kopu pečetil na finálních 0:4. Deset minut před koncem mohl přijít o čisté konto hostující gólman Rozsypal, ale Štefka po ideálním centru Bugy selhal. Fulnek tedy i nadále nahání v tabulce vedoucí Kobeřice.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Proti Fulneku jsme hráli v hodně oslabené sestavě, ale to nás samozřejmě neomlouvá. Musím sportovně uznat, že hosté byli jednoznačně lepší. Vyhráli naprosto zaslouženě, takže jim musím pogratulovat. My jsme bohužel dělali zbytečné chyby, které soupeř potrestal. Rozhodlo se již v prvním poločase. Fulnek potvrdil, že má výborné mužstvo.“

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča, asistent trenéra: Než se stačili diváci usadit tak jsme šli do vedení. Hráli jsme hodně nahoře, výborně jsme napadali,dobře jsme běhali. Domácí hráče jsme do ničeho vážnějšího nepustili. První poločas jsme vedli rozdílem tří branek. Ve druhé půli jsme přidali ještě jednu branku a následně jsme si zápas již užívali. Máme další důležité tři body a to je super.

C. Josefus [-] - F. Linda [-] , T. Štefka [-] , M. Mikuš [-] (38. M. Starý [-] ) , M. Došla [-] , J. Majewski [-] - F. Metelka [-] , L. Kužel [-] , M. Dzierža [-] (66. L. Gabaj [-] ) , D. Matyášek [-] , L. Buga [-] - -

M. Rozsypal [-] - O. Klevar [-] (78. V. Plný [-] ) , D. Mrkvica [-] , M. Kovář [-] - J. Špitalík [-] (71. J. Štefek [-] ) , J. Černín [-] , L. Vašina [-] , P. Zagol [-] , M. Zagol [-] - L. Maléř [-] (76. J. Šesták [-] ) , P. Ďurica [-] (85. P. Jurča [-] )

ŽK: 8. J. Majewski .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: SEIDLER René - POBOŘIL Radek, KYSELÝ Jiří.