17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Vřesina těsně porazila Kravaře

13

Po vyrovnaném poločase, rozhodli domácí po hodině hry.

Posílené Kravaře chtěly ve Vřesině vyválčit všechny body, jenže místo toho se svěřenci trenéra Štěpána vraceli domů jako spráskaní psi. Hosté přitom vkročili do nedělního zápasu správnou nohou. Po rohovém kopu Těžkého se totiž opřel do míče Tesařík a domácí brankář Matula kapituloval – 0:1. Radost kravařské družiny ovšem trvala jen několik vteřin. Po zmatcích v hostující defenzivě se prosadil Staněk a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. Zbytek první půle už tutové šance nenabídl, přestože třeba kravařský Nestroj pálil jako u Verdunu. Obrovské emoce potom vzbudila 56. minuta. Těžkému se sice podařilo rozvlnit síť, ale pomezní rozhodčí Seipel měl ke zděšení hostů zdvižený praporek. Proti jeho výkonu dokonce Kravaře podávají oficiální stížnost. Další těžký direkt hosté inkasovali v 60. minutě, protože Ferenz prohrál důležitý osobní souboj a z následného brejku udeřil Wilk – 2:1. Kravaře následně bušily do soupeře jako hluchý do vrat. Stoprocentní tutovku zazdil Těžký, když místo střely ještě nesmyslně přihrával do ztracena. O chvíli později neuspěli ani Nestroj s Miketou, který si dokonce při ve výborné pozici podvrtl koleno. A když v samém závěru selhal Peterek, tak si tři body odnášeli fotbalisté Vřesiny.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Zápas jsme měli výborně rozehraný, když jsme brzy vedli, jenže potom jsme bohužel zazmatkovali v obraně a soupeř hned vyrovnal. Ve zbytku utkání jsme byli lepším mužstvem, ale stále se nám nedaří proměňovat šance. A když už jsme vstřelili regulérní gól, tak zvedl pomezní rozhodčí Seipel praporek. Vůbec jsme nevěděli kvůli čemu. Podáváme na něj oficiální stížnost.“