15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

O výhře Fulneku rozhodla penalta

66. P. Ďurica (p.)
13

Jedinou branku zápasu vsítil z pokutového kopu domácí Ďurica.

Bolatice odcestovaly do Fulneku v dost improvizované sestavě, ale vážnému postupovému aspirantovi zle zatápěly. V úvodní půlhodince znamenaly největší nebezpečí standardní situace. Nejprve se osmělili domácí, když fauloval mimo šestnáctku gólman Kramář, jenže z následného přímáku Špitalíka hlavičkoval Černín vedle. Na odvrácené straně fotbalové šachovnice se nechal faulovat Šamárek a Ballarin nasměroval trestný kop těsně nad břevno. Fulnek se přihlásil o slovo ve 34. minutě, když Kotík nezkrotil dlouhý pas soupeře, ale Maléř se velké šance zalekl. Ve druhém dějství se domácí hnali za povinnou výhrou, jenže Špitalík s Maléřem si vylámali zuby na výborném Kramářovi. Klíčový moment celého utkání tedy nastal až v 66. minutě. Šefčík s Ballarinem si neporozuměli uprostřed hrací plochy, Fulnek podnikl smrtící kontr a Hartoš v souboji s Maléřem zatahal za záchrannou brzdu. Nařízeným pokutovým kopem následně nepohrdl Ďurica, když dokonale napodobil Antonína Panenku – 1:0. Bolatice však neházely flintu do žita a v samém závěru sahaly po vyrovnání. Do slibných příležitostí se probili Kotík se Šamárkem, jenže brankář Rozsypal se nenechal překvapit.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča - asistent trenéra: Byli jsme připraveni na to že to bude těžký zápas. První poločas nebyl z naší strany moc dobrý. Hráli jsme bez pohybu, málo jsme se nabízeli, vázla nám kombinace. Druhá půle už byla lepší. Hráli jsme trpělivě a kýžený gól nakonec přišel z pokutového kopu. Klukům patří dík za předvedeny výkon hlavně ve druhé půli. Jedeme dál a již se musíme začít připravovat na zápas jara kdy v neděli zajíždime k vedoucímu celku tabulky.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „Ze zápasu jsme měli obavy, protože nám dost lidí chybělo. Nakonec jsme ale odehráli velice dobré utkání. S výkonem mužstva jsem opravdu spokojený. První poločas byl naprosto vyrovnaný, když jsme Fulnek nepouštěli do větších šancí. Po přestávce jsme bohužel udělali penaltu a pak už jsme nedokázali odpovědět. Při troše štěstí jsme si mohli odvést bod.“

M. Rozsypal [-] - R. Krása [-] , M. Kovář [-] , D. Mrkvica [-] (76. J. Štefek [-] ) - J. Špitalík [-] (40. P. Jurča [-] ) , J. Černín [-] , P. Zagol [-] , L. Vašina [-] (63. P. Ďurica [-] ) , V. Plný [-] (46. O. Klevar [-] ) , M. Zagol [-] - L. Maléř [-]