22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Zlatá Koruna nastřílela doma šest branek

26

Zlatá Koruna v minulém kole ztratila vyhraný zápas v posledních minutách a nechtěla znovu zaváhat. Na jejím hřišti ji čekal Kamenný Újezd, kterém use vp osledních kolech vůbec nedaří a potvrdil to i v tomto zápase

V úvodu zápasu se trefil Dominik Fuciman

Domácí začali aktivně a již v 7. minutě zakončil pěknou průnikovou přihrávku od Ohnsorga nekompromisně Dominik Fuciman 1:0. Další branku přidal ve 23. minutě z pravé strany Vladimír Rychtář, když zakončil po zemi pod vyběhnutým golmanem hostí na 2:0. Hrálo se v režii domácích, kteří byli hodně aktivní a Sláma ze dvou vyložených akcí ještě nastřelil tyčku hostující branky , druhý pokus vyrazil brankář Petkov. Hosté ovšem z ojedinělé akce ve 39. minutě dokázali snížit Viktorem Kotalíkem, který pěkně z první uklidil po zemi k tyči výborný pas od Stegbaura. V prvním polčoase se už více nestalo.

Domácí tým se rozstřílel a dovedl zápas k přesvědčivé výhře

I druhý poločas byli aktivnější domácí a po pár minutách hezkou střelou zvýšil Vít Ohnsorg na 3:1. O deset minut později napřáhl znovu Vít Ohnsorg a jeho další povedené rána skončila v brance 4:1. Hosté ještě v 65. minutě využili drobné zaváháni domácího golmana  Schwarze, který dalakenosnou střelu hostujícíh obránce vyrazil jenom před sebe a Aleš Černý dokázal doklepnou do prázdné branky a snížil na 4:2. Závěr ovšem již zase patřil domácím. Nejdříve se trefil hlavou kapitán Pavel Zayml 5:2. Skóre pak uzavřel o minutu později po úniku Vladimír Rychtář 6:2. Zlatá Koruna se tak posunula na třetí místo a v další kole jede do Boršova nad Vltavou. Kamenný Újezd čeká doma Horní Planá.

SK Zlatá Koruna
Petr Gallistl (trenér): Sehráli jsme dobré utkání, směrem dopředu to byl dle mého velice kvalitní výkon, obrana hrála spolehlivě. Výsledek odpovídá dění na hřišti, soupeř má asi svoje problémy a moc toho nepředvedl. Smolařem zápasu byl náš Sláma, který makal, dostal se do několika vyložených šancí, ale zatím mu to tam bohužel pro nás jak se říká nepadá. Naštěstí ho zastoupili záložníci Ohnsorg s Rychtářem, kterým se vrací forma a svůj výborný výkon okořenili každý ještě dvěma goly. Ale musím pochválit celý tým, hlavně Pavel Král na pravém beku zápas ve svém věku odmakal na sto procent a jako prezident klubu šel bojovkou příkladem. Na příští zápasy se nám již vrací do sestavy Lacko a snad i dosud zraněný Homer, takže by nás mělo být zase o trochu více, protože bychom rádi něco přivezli i příští týden z Boršova.

R. Schwarz [-] - P. Král [-] , D. Steinocher [-] , J. Sláma [-] , V. Ohnsorg [-] , D. Fuciman [-] , P. Zayml [-] , L. Rapčan [-] , M. Štěpánek [-] , V. Rychtář [-] , T. Weinhard [-]