22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Lišov sice srovnal dvoubrankové manko, ale Sezimovo Ústí hned přidalo další dvě branky

13

Velmi pohledné utkání se slibovalo od tohoto klání což se také potvrdilo. Na konci byli šťastnější přeci jen domácí hráči

Domácí byli lepším týmem a šli do vedení

Nejsledovanější utkání 22.kola se odehrálo na hřišti v Sezimově Ústí, jelikož vévodící tým tabulky přivítal třetí celek v pořadí, tedy Lišov. Utkání se odehrálo na vysoké úrovni a diváci dnes shlédli velmi pohledné utkání obohacené hned několika brankami na obou stranách. Zápas provázela mírná nervozita, jelikož ani jeden z týmů nechtěl jako první vytvořit chybu. V prvním poločase byli aktivnější domácí hráči, kteří také drželi míč více na kopačkách, ale šancí bylo na obou stranách vyrovnaně. Jako první šli do vedení domácí borci zásluhou Martina Doubka ve 20.minutě hry. Pozbytek poločasu se hrál bojovný a fyzický fotbal. Sezimovo Ústí svou menší převahu v první části přetavilo ještě v druhou branku v zápase těsně před odchodem do kabin. Ve 45.minutě udeřil nejlepší střelec domácích Václav Hoffmann a přidal svému týmu klid na kopačky 0:2.

Lišov dotáhl manko, ale vzápětí znovu inkasoval

Nelehký úkol čekal na hostující Lišov ve druhém poločase, jelikož vstřelit dvě branky proti výborně hrajícímu týmu, představovalo vyvinutí velkého úsilí. Lišovu se ovšem vstup do druhého poločase vydařil na výbornou a díky své zvýšené aktivitě se postupně propracoval ke snížení zásluhou kapitána Daniela Bouchala v 58.minutě. Lišov i nadále pokračoval ve zjednodušené taktice oproti prvnímu dějství což ho přivádělo do šancí. Velký návrat do hry, respektive vyrovnání na 2:2 přišlo jen pouhých šest minut po první brance, tentokrát trefil přešně František Bambule. Hosté byli v tu chvíli v euforii a možná se nechali trochu unést hrou. Obrana hostí totiž nebyla příliš důsledná a Sezimák si našel rychlou odpověď. V 68.minutě hry vrátil domácím vedení Jan Mrúz a o pouhou minutu později navyšoval na 4:2 druhou brankou v utkání Václav Hoffmann. O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto. Pro Lišov to byly obrovské rány, ale i tak se hráči nevzdávali a bojovali až do poslední minuty. Hosté začali hrát otevřenější hru a vytvořili si i několik příležitostí, bohužel některé z nich skončily mimo branku, nebo ofsajdem. Domácí si v tuto chvíli počinali jako mazáci a díky otevřené hře se dostali do další šance, kterou přetavili v pátou branku v utkání zásluhou Jakuba Škardy v 79.minutě. Lišov se poté dočkal už jen korigace výsledku na 5:3 a tak všechny body zůstaly v Sezimově Ústí, které si upevnilo první místo v tabulce. Lišov má díky prohře už pouze jednobodový náskok na čtvrté Bernartice a tak bitva o třetí příčku bude zřejmě pokračovat až do konce sezóny.

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: V prvním poločase byli lepší domácí a ujali se vedení. Ve druhém poločase jsme začali hrát jednodušší fotbal a to nám přineslo více ze hry a stav jsme vyrovnali. Bohužel nás to asi příliš uspokojilo a obraně jsme nebyli příliš důslední a inkasovali rovnou dvakrát. Snažili jsme se otevřít hru a hnát se za vyrovnáním, jenže domácí přidali pátou branku a o výsledku bylo rozhodnuto. Před koncem utkání jsme už pouze výsledek korigovali. Utkání to bylo vcelku pěkné, místy ovšem až příliš nervózní.