25.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Zápas rezervních celků Rudolfov otočil proti Jankovu v závěrečných minutách

14

V předposledním kole soutěže OP rezerva SK Rudolfov hostila rezervu SK Jankov. V podzimním utkání se těšili z výhry jankovští a tak jim domácí hráči chtěli porážku oplatit. Chtěli zvítězit za tři body a posunout se v tabulce vzhůru na medailové pozice, což se jim i podařilo. Rezerva SK Jankov dorazila v početném složení s několika velmi zkušenými hráči, doplněnými nadějnými mladíky včetně 4 dorostenců. Za to rudolfovští opět skládali sestavu velmi těžce. Několik hráčů je zraněných a další se omluvili z různých jiných důvodů. A tak museli využít a do základu postavit Milana Pexu, Martina Kocinu, Václava Dvořáka a Zdeňka Kunu, kteří měli v nohách celý dopolední velmi náročný zápas A-mužstva v KP v Třeboni a museli i zápas rezervního celku odehrát prakticky také celý… Dále domácí využili služeb širší lavičky A-mužstva a nastoupili Vojtěch Vejvar a Roman Vo Son. Takže vcelku silné složení, ale docela unavené a to zejména i po sobotních Hornických slavnostech města Rudolfova, kde domácí někteří hráči podali také velmi dobré výkony. Ale i to k fotbalu na okresní úrovni patří.

DOPORUČUJI PŘEČÍST DO KONCE I S CELÝM OHLASEM DOMÁCÍHO FUNKCIONÁŘE PANA PETRA HLUBOCKÉHO!!

Vyrovnaná první půle

Na pěkně upraveném hřišti v Rudolfově se odehrál kvalitní a bezstarostný zápas. Jankov se představil jako velmi kvalitní mužstvo, jeho zkušení hráči tvrdili defenzivu, kde domácí hráče nepouštěli do většího množství šancí a v ofenzivě zlobili z rychlých a nepříjemných kontrů. Domácímu rezervnímu celku se bohužel v posledních zápasech herně moc nedaří a tak se jen těžko jeho hráči prosazovali. Přesto si v prvních patnácti minutách vytvořili nějaké šance. Jednu z nich neproměnil V. Vejvar a po pěkné kombinaci před pokutovým územím hostů ani M. Pexa, který sám před brankářem hostí B. Šturmou trefil pouze levou tyč jeho branky a dorážka byla zablokována. Potom se do šancí začali dostávat i hosté, ale buď netrefili branku nebo dobře zasáhl brankář D. Keřka. Paradoxně v momentě, když začínal být Jankov lepší, tak se domácí dostali V. Vejvarem do rychlého protiútoku, který skončil před velkým vápnem faulem na útočníka. Byl nařízen přímý kop. K jeho exekuci se postavil levonohý Zdeněk Kuna ml. a ve 27. minutě střelou z 25 metrů přes zeď pod břevno překonal gólmana hostí a poslal Rudolfov do vedení - 1:0. Při tomto faulu si obnovil zranění kolena V. Vejvar, musel ze hřiště odejít a už se zpět nevrátil. I po obdržené brance byl až do poločasu Jankov lepší a za zlepšený výkon v druhé části první půle byl odměněn vyrovnávacím gólem. To se po několikáté chybě v defenzivě domácích dostali hosté do rychlého protiútoku po pravé straně, následoval přesný centr, rudolfovská defenziva se nechala strhnout na přední tyč a na zadní hlavičkoval zcela osamocený Martin Kudláček, který neměl problém umístit míč do prakticky odkryté branky a v 38. minutě vyrovnal na 1:1 a takový byl i poločasový výsledek utkání.

Domácí hráči v závěru otočili ztracený zápas

Do druhé půle nemohli kvůli zranění nastoupit další dva domácí hráči a to M. Žoček a P. Irmiš a tak museli domácí druhý poločas odehrát bez možnosti střídání. Opět byli prvních patnáct minut aktivnější, ale bez výrazné šance. Když už se do nějaké situace horko těžko dostali, tak jí buď zbytečně místo zakončení přehráli nebo byli velmi nepřesní a nedůrazní. A tak časem převzal iniciativu soupeř z Jankova a začal se opět po až někdy naivních chybách domácích dostávat do šancí. Byl živější v pohybu, důraznější v osobních soubojích a hlavně hrál jednoduše se zakončením. Několikrát hosté svého soupeře nachytali na švestkách rychle rozehraným dlouhým autovým vhazováním na rozběhnuté útočníky, kdy rudolfovští opožděně reagovali. Dále hrozili ze standardních situací rozehrávaných na výborné a vysoké hlavičkáře, zejména zkušeného M. Řezníčka a D. Mareše. A tak se i prvně jmenovaný Martin Řezníček zapsal do listiny střelců. To se po standardní situaci prosadil na zadní tyči, když si krásně naskočil na centrovaný míč a uklidil ho přesnou hlavičkou k tyči, čímž poslal hosty v 76. minutě do vedení - 1:2. To už vypadalo s domácími fotbalisty velmi vážně a reálně hrozila první domácí nováčkovská porážka v letošním ročníku OP. Několik domácích hráčů v těchto momentech utkání už dohrávalo v křečích a prakticky pouze v chůzi, bez možnosti střídání. A tak to na nějaký výrazný obrat v posledních minutách už moc nevypadalo. Ale jako už po několikáté v této sezóně se domácím trenérům podařilo v posledních minutách zápasu včas výborně zareagovat, přeskupit posty a změnit rozestavení, tentokráte na 3-5-2 a zápas ještě otočit ve svůj prospěch. Nejprve hráči domácí rezervy dobře vykombinovali na levé straně hostující obranu, kde výborně podporoval ofenzivu levý bek Rudolfova, dorostenec P. Kryeziu, k němu se přidal druhý dorostenec, levonohý záložník F. Peiger a zkušený hráč áčka Z. Kuna, který přesně odcentroval na roh malého vápna, kde si našel místo Jaroslav Machovec a přesnou hlavičkou v 86. minutě vyrovnal na 2:2. Tím vsítil již 20 branku a dostal se do čela střelců OP Českobudějovicka. To domácí hráče ještě víc nakoplo a v 89. minutě dokonali obrat v utkání. Opět na levé straně se prosadili krajní hráči, vyslali do úniku J. Machovce, který podélnou přesnou přihrávkou napříč pokutovým územím našel rozběhnutého Romana Vo Sona, zřejmě našeho nejlepšího hráče, který prolétl mezi stopery hostů, obešel i brankáře a do prázdné branky rozhodl utkání ve prospěch Rudolfova na 3:2!!! Hosté už se do konce utkání na nic nezmohli a tak domácí získali v boji o čelo tabulky důležité tři body a poskočili na 3. místo. Také udrželi v první nováčkovské sezóně v OP domácí neporazitelnost, když 9 x zvítězili a 4 x remizovali při skóre 45:17!

SK Rudolfov B
Petr Hlubocký ( vedoucí a současně trenér ): Tento ohlas tentokrát píšu pouze za sebe a důvod vyplyne z níže uvedených řádků. Dnes jsme spokojeni zejména s třemi body, ale s předvedeným výkonem už méně. V posledních zápasech se nám přestalo herně i výsledkově dařit a to zejména z důvodu, že pokaždé hrajeme v jiném složení a i proto, že jsou někteří hráči už opravdu velmi přetíženi a unaveni, protože hodně z nich vypomáhá našemu A-mužstvu v boji o záchranu v KP. Zápas s rezervou Jankova jsme byli sice větší část zápasu asi fotbalovější, ale hráli jsme až moc profesorsky a zejména nasazení bylo v některých fázích utkání tristní… Měli jsme dojem, že někteří naši hráči nebyli hlavami na fotbale, ale ještě na sobotních Hornických slavnostech a někteří spíš hlavami v klínech svých přítelkyň… Jankovští náš určitě předčili vypracováním si většího množství brankových příležitostí a také pohybem a důrazem v osobních soubojích. Ale jak se říká, že fotbal nemá logiku, tak se to v tomto a i v našich jiných utkáních bezezbytku potvrdilo. Dnes určitě nevyhrálo lepší mužstvo a kluky z Jankova musíme za jejich předvedený a nadšený výkon pochválit. Dnes nás víc než potrápili a mají ve svém středu mimo zkušených harcovníků i velmi šikovné a nadějné mladíky! A hlavně jejich povzbuzování mezi sebou bylo příkladné ! Naše kluky zase musíme pochválit, že to i za nepříznivého stavu nezabalili a bojovali až do samého konce. Ukázala se zase síla výborné party tohoto mladého týmu, že i když se úplně nedaří, tak v sobě kluci najdou tu mentální sílu tato utkání v posledních minutách zlomit a otočit nebo alespoň zremizovat. A taky se v takových momentech ukazuje, jak je důležité mít co nejvíce natrénováno. Víc nás mrzí, že jsme byli v jiných mnoha utkáních se soupeři z druhé poloviny tabulky jednoznačně lepším mužstvem s množstvím gólovek, které jsme však neproměnili a body zbytečně ztratili a teď nám v souboji o prvenství v OP chybí… Na druhou stranu jsme spokojeni s bilancí se špičkou soutěže, kde jsme nepropadli ani v jednom utkání a jarní výhra 1:7 na prvním Olešníku B hovoří za vše ! Pokles formy naší rezervy v posledních utkáních byl způsoben také tím, že posledních několik týdnů se trénuje s A-mužstvem společně, tréninky vedou trenéři áčka a náplň tréninkových jednotek je koncipována pro krajský přebor a tak se to projevilo na našich mnoha hráčích, kteří se s tímto těžko srovnávali. Ale pro jejich budoucnost je to jen dobře a všichni v klubu, včetně nás trenérů rezervy, děláme vše pro to, aby se první mužstvo zachránilo v KP ! Pevně věříme, že se to v posledním zápase s Protivínem povede a že si převážná část kluků z rezervy příští rok KP mužů zahraje, jako tomu bylo už na jaře, kdy do bojů o záchranu v KP zasáhlo 8 kluků z naší rezervy a rozhodně ostudu svými výkony neudělalo ! A na to jsme jako trenéři rezervy pyšní, konečně „bengo“ v klubu po dlouhých letech splňuje v klubu tu funkci, kterou má, že to i samotní kluci pochopili a chtějí se o místo v prvním mužstvu poprat ! Je to prakticky tříletá práce, kdy jsme náš rezervní mančaft vypiplali k loňskému postupu z III.třídy a kdyby se letos naskytla příležitost postupu do krajské I.B.třídy, tak bychom o tom minimálně přemýšleli a možná i tuto možnost akceptovali. A kdyby se tak stalo, tak jsme přesvědčeni, že by se v ní tento náš mladý rezervní tým neztratil, ba naopak, že by patřil ke štice soutěže. Ale prvním předpokladem je záchrana A-mužstva , posílení a hlavně vytrvání v tréninkové morálce a účasti, tak jak tomu bylo poslední rok a půl ! Za to musíme klukům poděkovat a pochválit je, že byli ochotní přistoupit na naší fotbalovou filosofii, podvolit se někdy i tvrdým tréninkovým metodám, hrát moderní, nátlakový a fyzicky náročný fotbal s velkým pohybem a pressingem. A v tomto duchu se nám mnoho utkání odehrát podařilo a jsme přesvědčeni, že takový herní projev mnoho týmů v okresních přeborech, napříč republikou, neprodukuje a hlavně takto mladých a perspektivních. Ale aby nebylo až moc chvály, také se nám mnoho zápasů nepovedlo a to ať už z důvodu nedodržení životosprávy nebo jiných nepodstatných důvodů či absencí atd. Je to prostě běh na dlouhou trať vybudovat mužstvo z vlastních odchovanců a vypiplat jej v podmínkách našeho SK Rudolfov od přípravky až po první mančaft. Ale teď se dá říct, že se nám to po dlouhých letech v našem klubu povedlo a jsme za to rádi, když slyšíme, jak ve fotbalových klubech na výkonnostní úrovni chybí finance prakticky na všechno ! Natož na drahé přestupy a posily … A nyní již k druhé části hodnocení, proč tak dlouhému a osobnímu. Dnes je to v letošní sezoně můj poslední referát a hodnocení zápasu. A také si ho už nepřečtete ani v těch příštích sezónách. A také se už z časových důvodů nezúčastním posledního utkání v derby s SK Úsilné. Rozhodl jsem se totiž své mnohaleté působení v klubu SK Rudolfov a ve fotbalových vodách ukončit. A to i přes mnoho povedených výsledků v KP a nyní po dvou úspěšných sezónách v okresních soutěžích. Budu teď psát jako bývalý hráč, dlouholetý trenér mládeže na krajské úrovni, jako trenér úspěšné rezervy, jako bývalý asistent v KP mužů, jako bývalý sportovní manažer a člen vedení klubu a v neposlední řadě jako sponzor klubu. Bohužel už jsem z bývalého vedení klubu a z bývalého trenérského týmu a party okolo zůstal činný pouze já. A tak už nějakou dobu cítím, že je nejvyšší čas skončit a dát šanci ostatním, mladším. Ale to není ten hlavní důvod, ale to, co se zase po pár letech klidu ve fotbalu a fotbalových kruzích děje ! Jak k fotbalovým klubům na výkonnostní úrovní přistupuje FAČR, jak ministerstvo, kraje a také města a obce. Co předvádí někteří rozhodčí na nejvyšší úrovni viz. baráž o ligu v Jihlavě a Příbrami atd., co předvádí někteří rozhodčí na divizní a krajské úrovni. Že i na okresní úrovni v „pralese“ s Vámi rozhodčí za pivo a párek udělá takové „prádlo“, že Vám zkazí celou neděli a Vy pak vychovávejte a dávejte příklad mladým klukům, když tady to pocítí na vlastní kůži… Vy to děláte zadarmo nebo do toho ještě někteří cpete vlastní peníze, kluci taky a jediný ten pískálek za to má ještě odměnu a směje se Vám za zády… Pak ať se chlapci v černém nediví, že někde dostanou po hubě, jak se poslední dobou také děje i na nejnižší úrovni. A co se děje ohledně různých sázek a ovlivňování zápasů na krajské úrovni popisovaných v médiích, co předvádí někteří funkcionáři klubů ohledně ovlivňování výsledků, to je fakt už za hranou ! Člověk to nějakou dobu snáší, pak o tom začne přemýšlet, jestli má cenu se ve fotbale vůbec angažovat, ale protože ho to baví a je to jeho srdeční záležitost, tak v tom pokračuje a ještě to sponzoruje, ale pak toho začne být nějak moc, trpělivost přeteče, chuť a energie se vytratí a člověk, který by pro fotbal dýchal najednou skončí ! Jako trenér, funkcionář i jako sponzor… A kdo do fotbalu dělá a dělal, tak moc dobře ví, o čem tady píšu a o čem je řeč. Tak apeluji na Vás všechny, kteří si toto hodnocení a komentář přečtou, aby tyto myšlenky šířili dál, aby Ti zodpovědní úředníci na všech úrovních a funkcionáři svazu atd. se opravdu chytili za nos a začali konečně pro kluby na výkonnostní úrovni něco doopravdy dělat a ne jen o tom mluvit a předvádět se v médiích… Vy za to přece berete peníze a výplaty ! Zato převážná většina funkcionářů a trenérů ve výkonnostním fotbalu to dělá ve svém volném čase po práci a zadarmo ! To si do p…. uvědomte ! Jinak se časem možná stane, že všechny „srdcaře“ otrávíte tak, že fotbal přestanou dělat, fotbal na výkonnostní úrovni zanikne a vy přijdete o svá teplá placená místečka z našich daní ! Tak jsem si musel vylít srdíčko a chci tímto zároveň pozdravit starou partu z bývalého vedení SK Rudolfov, Petra Urbana, Jirku Koutníka, Petera Bohinského, Míru Novotného a Romana Hajného. Bylo mi potěšením ta dlouhá léta s Vámi dělat do fotbalu, ale nakonec končím i já. Chci popřát současnému vedení SK Rudolfov v čele s Petrem Marošem jen a jen samé úspěchy a ať se pokud možno nenechají nikým otrávit a vydrží u fotbalu co nejdéle ! Mít A-mužstvo v krajském přeboru, rezervu ve špičce OP, dvoje žáky v A.třídě a čtyři plné přípravky dětí, tak si myslím, že na klub z několika tisícového města v blízkosti krajského města, je to vizitka víc než skvělá, co říkáte ?! Co by za to jiné kluby daly. Dále chci kolegovi Pepovi Dvořákovi poděkovat za bezva spolupráci a třeba to někdy zase spolu na tréninku a na lavičce na kluky rozbalíme ! Letní příprava je celkem připravená a detaily spolu ještě doladíme. Taky našemu dvornímu mávačovi Petrovi Krýdlovi „ Klátilovi“ za veškerou pomoc a výborné výkony jako aerko. Také našim fanouškům a příznivcům děkujeme a vážíme si toho, že na utkání béčka chodili v tak hojném počtu a jezdili za námi i na venkovní utkání. A nejvíc děkuji klukům, že jsem s nimi mohl strávit dva krásné fotbalové roky ! Že by jim plno mužstev a trenérů mohlo závidět tak skvělou partu, kterou mezi sebou vytvořili a doufám, že u fotbalu a v klubu SK Rudolfov vydrží všichni co nejdéle a ať jednou áčko posunou minimálně do divize…! Na postup do KP už se pilo, ale na postup do divize ještě ne. Tak doufám, že mě pozvete co nejdříve ! Nakonec chci poděkovat za spolupráci redaktorovi p. Kubátovi z portálu Fotbalunas.cz, kde tento komentář k zápasu a hodnocení vyjde. Ale zároveň chci také dodat, že všechny vyšlé komentáře k zápasům letošního ročníku OP byly námi zpracovávány primárně pro náš klubový web a na portálu Fotbalunas.cz byly redakčně upraveny. Všem fotbalovým příznivcům přeji fotbalu zdar a mnoho krásných zápasů a branek !

SK Jankov B
Martin Kudláček ( hráč ): Výborně odmakaný zápas, který jsme bohužel ztratili v samotném závěru. První poločas byl vyrovnaný, kdy nám rozhodčí neuznal gól pro ofsajd, který podle mého názoru nebyl. Ze standartky jsme pak dostali na 1:0, ale před poločasem jsem vyrovnal na 1:1. Druhý poločas jsme byli lepším týmem a po hlavičce Řezni jsme se dostali do vedení. Bohužel naše nekoncentrovanost nás stála zápas. Gól na 2:2 v 85.minutě po nakrátko rozehraném rohu a následném centru do vápna. V 90.minutě potom ztráta na lajně a nahrávka na nepokrytého hráče, který udělal kličku Bobasovi a v klidu do prázdný zasunul. Od nás to byl jeden z nejlepších výkonů na jaře, bohužel smolná prohra.

D. Keřka [-] - P. Kryeziu [-] , P. Irmiš [-] , J. Tušl [-] , V. Dvořák [-] - M. Kocina [-] , F. Peiger [-] , M. Pexa [-] , R. Vo Son [-] - J. Machovec [-] , V. Vejvar [-]