19.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Jankov "B" si na hřišti ve Zlivi těsně poradil s domácím mužstvem

16

Na hřiště týmu z prvních příček do Zlivi přijela o body bojovat rezerva Jankova. Oba týmy mají na jaře stejnou bilanci, když si doposud připsaly každý po 10 bodech z možných 15. Zliv se tak propracovala na průběžné 2. místo v tabulce a jankovští se vyšvihli do klidného středu. Na podzim si z Jankova odvezli zlivští všechny body po výhře 3:1.

Aktivnější a gólem odměněni byli hostující hráči

Do zápasu vstoupili domácí hráči aktivně a hned ve 2. minutě utekl po pravé straně mladý M. Fürst, nacentroval na zadní tyč, ale J. Slavík trefil hlavou pouze hostujícího brankáře B. Šturmu do nohou. Za malý okamžik ukázali hostující hráči, jak se podobné příležitosti proměňují a v 8. minutě se dostali do vedení. Po rohovém kopu hostujícíh hráčů se odražený balón dostal k Martinu Řezníčkovi a ten zakončil přesně na zadní tyč - 0:1. Do konce poločasu už byli aktivnější hostující hráči a domácí se nedokázali jejich důrazné a aktivní hře přizpůsobit. Žádnou další nebezpečnější šanci si tedy nevytvořili a nebezpečnější, i když bez gólové radosti, byli jankovští fotbalisté.

Vyrovnaný druhý poločas

Po přestávce se na hřiště vrátili sobě si rovni soupeři, když domácí zlepšili svoji hru a jankovští už nebyli na hřišti tím lepším týmem. Hostující obrana v čele s M. Řezníčkem ale pracovala na jedničku a domácím se nedařilo propracovat do vážnější brankové šance. Když už se zdálo, že domácí mají opravdu tlak a drží míč více na svých kopačkách, hostující hráči udeřili podruhé. Po sérii rohů před brankou domácích v 70. minutě se do odraženého míče na vápně opřel jeden z hostujících fotbalistů, ne moc dobře jej trefil, ale míč domácímu brankáři J. Remtovi i přesto vypadl a dobíhající Jaromír Tušl neměl problém dorazit míč do branky - 0:2. Domácí se nesesypali a v 73. minutě byl před vápnem hostů faulovaný domácí hráč R. Bican. K přímému kopu se postavil Jakub Slavík a s pomocí teče ve zdi se mu do protipohybu brankáře podařilo snížit opět na rozdíl jediné branky - 1:2

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): Jankov dnes přijel posílený o nějaké pendly a my jsme se nedokázali vyrovnat s jejich agresivitou, důrazem, napadáním, rychlostí a celkově hrou, kterou u nás jankovští předvedli. Za druhý poločas bychom si možná zasloužili remízu, ale musím uznat kvality soupeře. Jankov přijel na nás perfektně připravený a nakonec byl o ten jeden gól lepší. Gratuluji jim ke třem bodům.