25.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Zavidov neměl co ztratit a nechal Hostouň poosmé vyhrát

4

Zavidovští hráči přijeli v neděli do Hostouně s vědomím, že soutěž po sobotní prohře rezervy Rakovníka v Klobukách už jistě vyhráli. Do zápasu tak nastoupili po bujarých oslavách, což se zákonitě projevilo i na jejich herním stylu. Béčko Hostouně tak sice mělo v první půli problémy, zato v té druhé s přehledem prodloužilo svou výherní sérii.

Od počátku utkání byli domácí aktivnějším týmem a vypracovávali si jednu šanci za druhou. Zavidovské ale držel nad vodou výborný Kraus, který doháněl domácí hráče k šílenství. Ač byla Hostouň aktivnější a častěji na míči, šli do vedení paradoxně po spolupráci Krejčího s Korčákem hosté 1:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Do druhého vlítli domácí jako tajfun a hned po dvou minutách a přesném centru ze strany se prosadili hlavou a vyrovnali, 1:1. I bylo béčko Hostouně byli domácí aktivnější, za což byli odměněni v 77. minutě, kdy hosté opět využili centr ze strany a dostali se do vedení 2:1. Od té doby tempo hry opadlo. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí si již výsledek zkušeně pohlídali.

FC 05 Zavidov
Dan Devera, trenér: „Dnešní zápas jsme po bujaré noci a oslavě vítězství v soutěži odehráli na hranici možností. Soupeř byl jasně lepší a jen díky Krausovi v bráně jsme prohráli přijatelným výsledkem. Víceméně jsme rádi, že všichni ve zdraví přežili. Teď už se připravíme na poslední zápas před vlastními fanoušky, který bychom chtěli zvládnout vítězně.“