11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Zlatá Koruna vyloupila Netolice

29

Tým Netolic minulé kolo poprvé vyhrál venku a chtěl na výsledek z Frymburka navázat i v domácím prostředí, kde se mu naopak letos velice daří. Předpoklady rozmetal tým Zlaté Koruny, který domácí zaskočil a díky obratu v posledních dvaceti minutách veze překvapivou výhru.

Daniel Andres poslal domácí do vedení

Domácí tým vstoupil do zápasu výborně. Byl více na míči a držel soupeře na jeho polovině. A brzo přišla pro domácí zasloužená odměna. Už v 11. minutě se prosadil domácí střední záložník Daniel Andres a Netolice šli zaslouženě do vedení 1:0. Domácí celek nadále diktoval tempo zápasu a vytvářel si další šance. Bohužel pro domácí se jim tentokrát střelecky příliš nedařilo a přes územní převahu se jim nepodařilo vedení navýšit. Do kabin šli tak pouze s hubeným vedením 1:0.

Zlatá Koruna otočila výsledek zápasu

Zdálo se, že ani druhý poločas domácí nepřipustí žádné překvapení. Ale ihned po příchodu z kabin přišel pro domácí šok. Hostujicí Dominik Fuciman využil své šance a vyrovnal na 1:1. Přesto to byl nadále domácí celek, který držel míč a vytvářel si šance. Jednu z nich využil domácí Jiří Pivoňka a bylo to 2:1 pro Netolice. O chvíli později se postavil za hranicí velkého vápna k přímému kopu Varyš, ale jeho střela na stranu brankáře skončila těsně vedle hostující branky. Domácí tým měl nadále zápas ve své režii, ale v 70. minutě přišel nenápadný útok hostí, centr na zadní tyč, kde domácí obránci nezachytili náběh Vladimíra Rychtáře a ten přesnou hlavičkou na bližší tyč vyrovnal 2:2. Tato branka domácí celek zaskočila a naopak hostující Zlatá Koruna začala nepříjemně zlobit. Další střela z hranice vápna skončila po teči domácího obránce vedle domácí branky. Další šance už, ale skončila brankou. Dominik Fuciman se dostal ve vápně Netolic až před brankáře Šandu a placírkou poslal míč bezpečně do sítě 2:3. Domácí tým vrhl všechny síly do útoku a hostům se otevírala zajímavá okénka, pro brejky do otevřené obrany. Žádná akce hostí se už neujala. Naopak v posledních minutách mohl ještě vyrovnat střídající Fux, který se ze strany dostal až před brankáře Schwarze, ten ale jeho šanci zneškodnil. To byla poslední šance Netolic na vyrovnání. Zlatá Koruna veze z venka překvapivé body a drží se na výborném třetím místě. V příštím kole doma přivíta Malše Roudné B. Netolice v příštím kole budou chtít napravit překvapivou ztrátu na hřišti Horní Plané.

SK Zlatá Koruna
Petr Gallistl (trenér): Do zápasu lépe vstoupili domácí a už ve 4 minutě musel náš gólman Schwarz reflexivně zneškodnit tutovku domácích. Poté se hra srovnala, nicméně domácí šli se štěstím do vedení. Myslím, že o něco více měli na kopačkách míč domácí, ale i my jsme tam měli sympatické náznaky šancí. Druhý poločas byl z naší strany směrem dopředu aktivnější a myslím, že jsme měli v druhém poločase více gólových šancí a tudíž dle mého bylo naše vítězství zasloužené. Pochválit musím za předvedený kolektivní výkon celé mužstvo, protože každý přispěl v zápase svým dílem ke konečnému úspěchu a dvakrát otáčet nepříznivé skóre je vždy těžké. Nejlepším mužem na hřišti byl dle mého náš Vláďa Rychtář, který ač není úplně doléčen předvedl excelentní výkon. Na závěr se tu musím zmínit i o tom, co předváděla v průběhu posledních deseti minut a po zápase "místní netolická kavárna". To byla fakt síla! Sprostota, arogance , urážky rozhodčích, naší střídačky a hráčů.... Je smutné, že prim v tomto hulvátství měl Hlavní pořadatel ! Ano, Zlatá Koruna je několikrát menší než Netolice, ale to neznamená, že tady neumíme hrát fotbal, nebo jsme nějací ménělidi. I z tohoto důvodu mají můj respekt rozhodčí Ovčáček s Harvalíkem, kteří této atmosféře nepodlehli.