12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Neskutečná přestřelka ve Svinech udělala tříbodovou radost domácím

35. J. Šemro , 40. O. Kolář , 47. J. Šemro , 63. O. Kolář , 80. J. Šemro , 83. J. Šemro - 1. T. Balica , 4. R. Iliev , 27. R. Iliev , 70. M. Mahák , 88. M. Mahák
29

Hned tak nebývalý průběh mělo toto utkání, v němž do sítí obou soupeřů celkem napadalo jedenáct branek! Defenzívy totiž oboustranně připomínaly „dům u otevřených dveří“, neboť góly vesměs přicházely v přečíslení z rychlých kontrů. Hosté si do půl hodiny hry vytvořili slibný až tříbrankový náskok (0:3), který ovšem domácí v závěru prvního poločasu stáhli na jediný rozdílový gól (2:3).  Hned v úvodu toho druhého srovnali průběžný stav na 3:3, aby následně gólová přetahovaná pokračovala až do závěru zápasu, v němž domácí Spartakovci ji o gól vítězně strhli na svou stranu….

První poločas

Domácí nezachytili samotný počátek utkání. Ve 4.´byl stav na ukazateli skóre 0:2! Obě úvodní branky padly z úniků Pořádka, který hned v 1.´přesným centrem našel Balicu, který gólovou trefou poslal hosty do vedení, a hned nato ve 4.´předložil balón Ilievovi, co rovněž zamířil přesně (0:2). V 17.´, opět z Pořádkova brejku, vznikla šance pro Balicu, jehož střelu stačila obrana zblokovat. V 18.´a 25.´ velice nebezpečně zahrozili domácí, nejprve střelou zpoza šestnáctky, kterou gólman Dvořák vykryl, a poté, kdy včasným vyběhnutím zlikvidoval zakončení jejich kontru. 27.´přinesla Lhenickým navýšení vedení již na 0:3, a to po Prennerově kolmici pro Ilieva, který z ní samostatný nájezd na gólmana Brůhu bezpečně „blafákem“ proměnil. Ve 35.´ se poprvé gólově prosadili Spartakovci. Šemro prošel lhenickou obranou a snížil na 1:3, aby v druhé půli dal o sobě vědět čistým hattrickem. Lheničtí odpověděli ve 38.´ v šanci Mahákem, jehož střela však minula cíl. Do konce poločasu zbývalo pět minut, když Kolář z kontru, jak jinak, upravil průběžný stav na nejtěsnější 2:3, za něhož se také vstupovalo do poločasové otáčky.

Druhý poločas

Hned v úvodu poločasu druhého (ve 47.´) to byl opět Šemro, jenž z hranice šestnáctky srovnal  na 3:3 a začínalo se znovu. V dalším úseku hry se mohli domácí z brejku poprvé v zápase ujmout vedení, ale gólman Dvořák byl výborným zákrokem proti. To, co jim před tím nevyšlo, napravili v 63.´, kdy druhým Kolářovým gólem otočili vývoj zápasu na 4:3. Vzápětí v situaci dva na jednoho mohli již utéct o dvě branky, ale Dvořák byl opakovaně proti.  Nedáš-dostaneš se opět potvrdilo, neboť v 70.´ Mahák, po uvolnění Beranem, vyrovnal na 4:4. Následně ale střelec zápasu Šemro zařídil pro svůj tým dvougólový náskok. Nejprve v 80.´ potrestal špatně rozehraný lhenický trestný kop kontrem s přesnou gólovou koncovkou na 5:4, aby v 83.´jej zopakoval, když i při jeho zakončení nedal znovu Dvořákovi v brance šanci (6:4). V 88.´ se sice podruhé mezi tyče trefil lhenický Mahák, který však už jen korigoval konečný výsledek tohoto svým způsobem „ztřeštěného“ mače, ze kterého nakonec všechny body brali domácí, Trhovosvinenští.

AUTOR: JAN BUMBA

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): „Co na to říct, takových zápasů kde padne 11 branek se moc nehrává, ani těch, kdy se vede 3:0, dá se venku pět gólů a neuhraje ani bod. Domácí jsme zaskočili, povedlo se nám z prvních dvou akcí skórovat a pak přidat i třetí branku. Jenže ještě do půle se jim povedlo snížit na rozdíl branky a hned po pauze i vyrovnat. V tu chvíli nás přehrávali, nestíhali jsme pokrývat jejich protiútoky, byli individuálně lepší a navíc ukázali velký klid a kvalitu v koncovce. Podařilo se nám sice vyrovnat, ale deset minut před koncem vyrobili nesmysl a nabídli domácím zase vedení. Snad asi tři góly jsme obdrželi vzápětí poté, co jsme rozehrávali standardní situaci na útočné polovině, to se nesmí stát. V tomto utkání jsme udělali chyby, které domácí hráči umně trestali, nebyli jsme důslední, chybělo mi i víc agresivity a chuti vyhrát. Branek dostáváme moc. Musíme si všichni uvědomit, že je to náročnější soutěž, začít každý u sebe, pracovat a pak se mohou dostavit i výsledky. Teď máme doma Strakonice a poté jedeme do Vodňan, chtělo by to uhrát ještě nějaké body, abychom měli relativně klidnější zimu.“

TJ Spartak Trhové Sviny
K. Brůha [-] - M. Chromčák [-] , O. Kolář [-] , A. Perfoll [-] (46. M. Valut [-] ) , J. Novák [-] (77. M. Kodras [-] ) , J. Petr [-] , J. Borek [-] (73. P. Lavička [-] ) , D. Brůha [-] , M. Smoleň [-] , O. Hruška [-] , J. Šemro [-]

SK Lhenice
J. Dvořák [-] - T. Tůma [-] , L. Kopf [-] , D. Kiš [-] (59. D. Kiš [-] ) , D. Trojan [-] (85. J. Pokorný [-] ) - T. Balica [-] , J. Beran [-] , P. Prenner [-] (70. J. Málek [-] ) , M. Mahák [-] - R. Pořádek [-] (85. D. Lukač [-] ) , R. Iliev [-]

ŽK: 89. M. Valut - J. Dvořák , 43. R. Iliev , 44. R. Pořádek , 75. J. Beran .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Kříž Karel ml. - KOLLMANN Jaroslav, BUMBA František.