--

--

8. D. Němec , 19. L. Brotánek (p.) , 55. D. Krůta , 73. P. Lípa , 86. L. Brotánek (p.)
31

Do Sedlčan chodí velké množství fanoušků, což je pro hráče obrovská výhoda. To, že si jich váží, dokázali nyní s Hořovickem, kterému nasázeli na cestu pět gólů!

Sedlčany byly na hřišti pánem

Od začátku zápasu dominovali na hřišti domácí. Tatran se dostal k zakončení hned v úvodu, když Němec vysunul Kdolského, ale jeho střelecký pokus branku nezasáhl. Na druhé straně to zkoušel Novotný, ale v ojedinělé šanci hostí ho vychytal Glogar. Po rohovém kopu M. Krůty se mohl prosadit Brotánek, ale jeho hlavička byla o pár čísel nad hranicí branky. Branky se Sedlčany dostaly v 8. minutě, kdy Němec vystihl zpětnou přihrávku, udělal kličku brankáři i navrátivšímu se obránci a pohodlně skóroval - 1:0.

Netrvalo dlouho a padla další branka. Po čtvrt hodině hry vypálil na Bébra ve formě hrající Kvěch. Hostující brankář jeho střelu vyrazil, ale zpět na kopačky sedlčanského záložníka a ten napodruhé trefil ruku bránícího hráče. Z nabídnuté penalty se nemýlil kapitán Brotánek - 2:0. Tatral byl na koni, D. Krůta našel Haase, který posunul na Dvořáka. Jeho pokus trefil ale jen Bébra. Tentýž hráč byl ve stoprocentní šanci na konci poločasu, když jej vybídl po krásné individuální akci Soldát, ale zakončení bylo velmi slabé.

Hořovicko obdrželo bůra

Do druhé půle opět nastoupili aktivněji domácí, kteří pokračovali v ohrožování soupeřovy svatyně. Obrovskou šanci měl hned po chvilce Němec po pěkném uvolnění Haase ve vápně, ale jeho střela postrádala razanci a Bébr včas u tyče zasáhl. Rychlonohý sedlčanský fotbalista dělal Hořovicku stále problémy. V 55. minutě se domácí fans dočkali další branky. Dvořák podobně jako v prvním poločase našel D. Krůtu a ten na zadní tyč rozjásal domácí potřetí - 3:0.

Daleko nebylo po chvilce od další branky. Kdolský vyzkoušel pozornost vyběhnuvšího Bébra z dálky, ale hostující brankář dokázal míč vytlačit na roh. Po hodině hry byl v souboji s dvěma obránci Němec, ale i tak se dostal k zakončení, které skončilo nad. V 72. minutě vysunul právě Němec přesně na Senfta. Ten našel z první Lípu, který lobem přes Bébra navýšil vedení - 4:0.

Konečně se ozvalo také Hořovicko a znovu u toho byl Novotný, na kterého si ale opět s dobrým zákrokem počíhal Glogar. V 84. minutě další povedená akce domácího Tatranu. Kvěch již byl ve vápně, ale hosté si pomohli faulem a na světě byla druhá penalta. Opět to byl Brotánek, který si míč postavil a přidal svou druhou trefu v zápase - 5:0. Na závěr podzimní části si tak přichystali sedlčanští hráči s fanoušky pěkné rozloučení, naopak Hořovicku se prohra nehodila, ale po tomto výkonu byly body hodně daleko.

Zdroj: Oficiální webové stránky Tatranu Sedlčany, upraveno redaktorem

TJ Tatran Sedlčany
Lukáš Brotánek, obránce: "Jsme rádi, že se nám podařilo takhle vysoko vyhrát a rozloučit se doma s fanoušky pěti góly. Po nepovedené druhé půlce půlsózony nás tahle výhra potěšila."

SK Hořovice
Jaroslav Kuchař, vedoucí týmu: "Sedlčany jsou těžkým soupeřem, zápasy s nimi jsou vždy náročné. Mají tam hodně diváků, dobrý mančaft a nevím, proč mají tak málo bodů. Nechytli jsme vůbec začátek. Upozorňovali jsme na rychlého Němce a neuhlídali ho. O poločas jsme si řekli, že to půjde, že s tím něco uděláme. To jsme ale nezvládli, měli jsme tam zraněné hráče, takže do hry musel nastoupit dokonce i náhradní brankář. Takové zápasy se stávají, ale nám se to teď nehodí."

T. Glogar [-] - D. Němec [-] , L. Soldát [-] (83. M. Sirotek [-] ) , L. Brotánek [-] , M. Krůta [-] , K. Kvěch [-] , P. Lípa [-] (86. L. Matoušek [-] ) , M. Dvořák [-] (76. M. Hájek [-] ) , P. Haas [-] (61. T. Senft [-] ) , M. Kdolský [-] , J. Vystyd [-] (15. D. Krůta [-] )