--

--

22. V. Princ , 73. F. Votava - 17. M. Jirouš , 26. O. Gregor , 33. P. Janda , 42. M. Jirouš (p.) , 74. O. Gregor , 77. M. Jáša (vl.)
32

Jindřichův Hradec měl šňůru čtyř vyhraných zápasů, o kterou přišel minulé kolo v Tachově. Své dobré vystupování mohl nyní předvést proti Čížové. Ta má ale kvalitní kádr a zkušené fotbalisty. Dal se tak čekat vyrovnaný zápas. Hrálo se nahoru dolů, ale úspěšnější byli hosté.

Čížová si vytvořila solidní náskok

Od začátku zápasu se hrálo nahoru dolů, ale jako první udeřili hosté. Jirouš zahrával přímý kop ze strany vápna a od břevna se míč odrazil na brankovou čáru a následně od ni do sítě - 0:1. V další šanci byl Lukeš, ale neproměnil. Jindřichův Hradec se dále snažil o útočnou činnost a byl odměněn. Míč se po centru z pravé strany odrazil k Princovi, který po pohledné akci srovnal - 1:1. Čížová si ale krátce poté vzala vedení zpět. Jeden z hráčů v růžovém prostrčil míč na O. Gregora, který si v zakončení poradil na výbornou - 1:2.

Hosté nepřestávali ve své aktivitě a po půl hodině hry udeřili potřetí. Krasnyanyk utekl zprava a servíroval míč pod sebe, kde z dorážky skóroval Janda - 1:3. Ani to nebylo poslední slovo svěřenců Zdeňka Staroby. Po rohovém kopu vybojoval míč Fenyk, nahrál Krasnyanykovi, který opět z pravé strany centroval do vápna. Pas mířil na Jirouše, který byl nedovoleně atakován. Sám faulovaný si postavil míč na penaltový puntík a nemýlil se - 1:4.

Domácí měli také šance, ale střela z úrovně malého vápna mířila vedle a po hlavičce jednoho z domácích fotbalistů se také síť nerozvlnila. V poslední minutě mohl ještě navýšit vedení Lukeš. Ten dostal míč od Jirouše a z pravé strany postupoval sám na Hejníčka. Zakončení mířilo do sítě, ale bohužel pro hosty jen do té boční. I tak šla ale Čížová do kabiny s velmi slušným náskokem.

Jindřichův Hradec zápas neotočil

I ve druhém poločase měli hosté spoustu možností na další gól, v dobrých brejkových situacích ale ztroskotali na finální fázi. Čas plynul a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. V 73. minutě ale vykřesal naději pro domácí Votava, který se po narážečce se spoluhráčem ve středu hřiště trefil krásně levačkou do šibenice - 2:4.

Minutu poté ale hosté ukázali, že žádné drama nepřipustí. Ze středu hřiště vysunul Jirouš aktivního a při chuti hrajícího O. Gregora, který se trefil podruhé - 2:5. Poslední branka padla záhy. Lukeš centroval do vápna a míč si do vlastní sítě srazil Jáša - 2:6. Zbytek zápasu se již dohrál za neměnného stavu, hra byla kouskována střídáním a body putovaly do Čížové. I tak se ale nedá říci, že by Jindřichův Hradec odehrál špatné utkání.

FK Jindřichův Hradec 1910
Marek Černoch, trenér: "Výsledkově jsme to nezvládli. Doma nám byla udělena lekce z efektevity, šance jsme také měli, ale neproměňovali jsme je jako soupeř. Čížová byla silná ve středu hřiště a zaslouženě vyhrála. Předvedla se u nás v dobrém světle."

TJ Sokol Čížová
Zdeněk Staroba, trenér: "Hrál se uvolněný zápas nahoru dolů. My jsme byli produktivní a zaslouženě jsme vyhráli. Dostali jsme se do vedení, soupeř tam měl dvě další stoprocentní šance. Drželi jsme celkově více míč na kopačkách, ale dovolili jsme soupeři se do nás dostávat. Jsem rád, že jsme zvládli vyhrát a také že se nikdo nezranil."

L. Hejníček [-] - M. Janák [-] (73. F. Waník [-] ) , M. Völfel [-] , M. Toman [-] , V. Princ [-] (82. T. Hájek [-] ) , L. Králíček [-] , V. Kučera [-] (87. J. Tajml [-] ) , J. Chalupský [-] , F. Votava [-] , T. Jindra [-] , M. Jáša [-]

J. Novák [-] - M. Rozhoň [-] , P. Janda [-] (78. A. Kasík [-] ) , M. Jirouš [-] , L. Dvořák [-] , M. Polodna [-] , T. Fenyk [-] , I. Krasnyanyk [-] (80. M. Gregor [-] ) , M. Kočí [-] , J. Lukeš [-] , O. Gregor [-]

ŽK: 48. L. Králíček - 80. L. Dvořák .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: HLAVÁČEK Erik - STARÝ Dominik, VYCHODIL Tomáš.