1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Slavkov porazil Mokré Lazce

15

Slavkov vedl až o dvě branky. Lazce jen snížily.

První střelecký pokus sice vyprodukoval hostující Košňovský, ale jinak zpočátku tvrdili muziku borci ze Slavkova. V 8. minutě vyslal Schneider do sóla Nevluda, který ovšem zakončil příliš slabě a navíc přímo do rukavic připraveného gólmana Kovalíka. Na opačné straně hrubě chyboval Gračanin, jenže také Mička totálně selhal. Nerozhodné skóre vydrželo pouze do 22. minuty. Dietrich posunul míč na Hrušku, který vydláždil typickou českou uličku pro Schneidera a ten zachoval pevné nervy – 1:0. Vzápětí výborně zabojoval Král, Nevlud našel na pětce Dietricha, jenže domácí forvard zamířil zblízka těsně vedle. Za pár vteřin se drbal za ušima slavkovský Rohovský, protože zazdil sólový nájezd. Hosté se ovšem nevzdávali, když nebezpečně pálili Pavel Galvas se Šimečkem. Kovalík se následně zapotil při šancích Nevluda anebo Dietricha. Tečku za úvodním dějstvím pak napsal mokrolazecký Hiemer, který z dálky protáhl brankáře Machela. Do druhé půle vstoupili domácí velmi vlažně, ale ránu Lomozníka kryl spolehlivý Machel. Slavkov reagoval odvážným výpadem Krále, jenže balon se nevešel mezi tři tyče. V 57. minutě Schneider úspěšně tečoval střelu Hrušky, skóre se však neměnilo, neboť stál v ofsajdu. O pět minut později Gračanin ideálně předložil míč Královi, ale domácí středopolař obrovskou tutovku zavraždil. Co ovšem neproměnil Schneider, to se jen tak nevidí. Král nejprve vyslal do sóla Cahla, který nesobecky nabil Schneiderovi, jenže ten nepochopitelně z metru minul prázdnou kasu. V 83. minutě už Slavkov slavil. Rohovský rozeběhl čerstvého Obludníka, který uviděl na pětce zcela volného Cahla a ten zavěsil balon pod břevno – 2:0. Mokré Lazce ovšem nerezignovaly. Snížení obstaral Mička, když úspěšně dorážel skákavý pokus Šimečka – 2:1. Hosté měli dokonce na dosah remízu, ale Novák po kolmici Líbaře při nájezdu ztroskotal na Machelovi.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Bylo to velmi upracované. My jsme tentokrát nepředváděli pohledný fotbal, když se na těžkém terénu hlavně bojovalo. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, jenže po vstřeleném gólu jsme nepochopitelně zalezli dozadu. Vůbec jsme nehráli útočně, když jsme pouze nakopávali míče dopředu. Naštěstí nám pak vyšlo střídání a přidali jsme druhou branku. Stejně to nakonec byly nervy, protože soupeř v závěru snížil a dokonce mohl vyrovnat.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Jsme rádi, že jsme tento zápas vůbec odehráli, protože v posledních kolech velmi těžce lepíme sestavu. Přestože máme hodně zraněných, tak jsme ve Slavkově sahali po bodu. Troufnu si říct, že ve druhém poločase jsme měli územní převahu, ale v závěru jsme bohužel zahodili sólový nájezd.“

J. Machel [-] - P. Rohovský [-] , Z. Nevlud [-] (71. D. Cahel [-] ) , D. Gračanin [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (86. J. Obludník [-] ) , M. Hruška [-] , T. Marek [-] , B. Malček [-] , J. Pechník [-]

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (40. K. Lomozník [-] ) , A. Hiemer [-] , D. Líbař [-] , D. Exner [-] (67. P. Ciminga [-] ) , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , P. Drozd [-] , F. Mička [-]

ŽK: 25. D. Gračanin , 88. T. Marek - 27. P. Galvas , 37. T. Kosňovský , 40. R. Šimeček , 70. K. Lomozník , 89. P. Drozd .
Počet diváků: 112. Rozhodčí: DEDEK Vojtěch - ŠAFRÁN Martin, TĚŽKÝ Michal.