1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

15

Ludgeřovice srovnaly sedm minut před koncem.

Fotbalisté Kravař první půli vysloveně prospali, když na trávníku působili dost znuděným dojmem. Ani Ludgeřovice neexcelovaly, přesto se v 16. minutě dostaly do vedení. Vojtek převzal míč před šestnáctkou od Kolenka a zamířil nechytatelně pod břevno. Těsně před přestávkou mohli hosté svůj hubený náskok zdvojnásobit, když Němec odvážně pronikl do vápna, jenže z ostrého úhlu pozorného gólmana Moslera nepřelstil. Po poločasové pauze však nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Domácím vlila čerstvou krev do žil 52. minuta. Pavelek nabral rychlost na levém křídle a Peterek propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. O chvíli později se skóre zcela otočilo. Po nebezpečné střele Nestroje se Koneczný přimotal k dorážce a brankář Hájek se po balonu znovu natahoval marně – 2:1. Kravaře pak mohly několikrát přidat třetí úspěšný zásah, jenže slibné šance zazdily a na bohorovnost v koncovce doplatily. Sedm minut závěrečným hvizdem se vydal kupředu hostující Berger, Vojtek následně vnikl do šestnáctky a Martiník propasíroval míč do sítě – 2:2. Ludgeřovice už cenný bod ubránily, přestože v poslední minutě přišly o vyloučeného Němce.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „První poločas jsme naprosto prospali. Byli jsme úplně bez života, což nedokážu pochopit. Během přestávky proběhla v kabině obrovská bouřka a kluci se skutečně chytili. Podařilo se nám zápas otočit, soupeře jsme nepouštěli do šancí a vypadalo to velmi nadějně. V závěru jsme si však počínali netakticky, čehož Ludgeřovice využily. S přístupem mužstva nemůžu být spokojený.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Do zápasu jsme vstoupili zatažení, když jsme hráli v bloku a čekali jsme na brejky. Tahle taktika nám docela vycházela, protože jsme soupeře nepustili do šance a sami jsme se ujali vedení. Po přestávce nás bohužel Kravaře dostaly pod tlak, takže zaslouženě otočily skóre. Nám se naštěstí podařilo urvat alespoň bod. Remízu bych označil za spravedlivou.“

T. Mosler [-] - J. Gattnar [-] , J. Barcal [-] , F. Dombek [-] - J. Heger [-] , M. Pavelek [-] , V. Koneczný [-] , K. Nestroj [-] , V. Těžký [-] , M. Czerný [-] (52. T. Miketa [-] ) - E. Peterek [-] -

T. Hájek [-] - V. Horák [-] , J. Kolenko [-] , M. Pěntka [-] , J. Němec [-] , T. Krumpholz [-] , J. Mudroch [-] , M. Vojtek [-] , D. Nagy [-] (43. P. Berger [-] ) , M. Postředník [-] , D. Martiník [-]

ŽK: 66. M. Pavelek - 49. J. Němec , 88. J. Kolenko . ČK: 90. J. Němec .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: BORÁŇ Ondřej - BORÁŇ Tomáš, TVARDEK Erik.