1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice kradly v Heralticích

14

O výhře rozhodly Bolatice v prvním poločase dvěma góly.

Velké Heraltice prožívají po loňské úspěšné sezoně pořádnou kocovinu. Nepříjemné vystřízlivění nastalo i v sobotním souboji s Bolaticemi, které naznačily útočné choutky hned ve 4. minutě. Šefčík naservíroval balon z levého křídla Ballarinovi, jenže hostující záložník z výhodné pozice přepálil břevno. O chvíli později předvedl Obrusník hezkou narážečku se Sebralou, ale jeho zakončení bodlem postrádalo gólový efekt. Precizní mušku naopak ukázal Šamárek, který napřáhl z pětadvaceti metrů a s pomocí obou tyčí otevřel skóre – 0:1. Domácí se přihlásili o slovo při ráně Fojtíka, zkušený brankář Kramář se ovšem překvapit nenechal a dorážku Piatkeviče odklidil do bezpečí Gaida. Dirigentskou taktovku ale i nadále třímali hoši z Bolatic. Sebrala však po centru Dudy zamířil příliš vysoko a stejně si pak počínal hlavičkující Gaida. Ve 27. minutě už se hosté radovali. Šefčík totiž hodil aut na Šamárka, jehož pokus šťastně doplachtil až do vzdálenější šibenice – 0:2. Ještě do přestávky adresoval Sebrala výtečný průnikový pas Obrusníkovi, který v tísni pohořel na gólmanovi Šmajstrlovi. Těsně před odchodem do šaten se Obrusník efektně položil do voleje, ale domácí svatyně mu byla malá. Ve druhém dějství se Velké Heraltice marně snažily zdolat defenzivní tvrz Bolatic. O dramatickou zápletku usilovali Čunta, Šimon, Vladimír Valchař anebo Adam Rolný, jenže při zakončení neoslnili, takže body si odvážely Bolatice.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Bolaticím stačilo čekat na naše chyby, kterých jsme v prvním poločase udělali opravdu hodně. Za hnusného počasí se na blátivém terénu hrál fotbal nevalné úrovně. My jsme nutně potřebovali vyhrát, ale předsevzetí urvat zápas jsme nechali v kabině. Hosté po první půli zaslouženě vedli a pak už jim jen stačilo hrát vzadu na nulu.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Jsme rádi, že jsme získali tři body, protože v opačném případě bychom si dost zkomplikovali život. Podle mého názoru jsme vyhráli naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme byli jasně lepším mužstvem, když jsme z mnoha šancí vstřelili dva góly. Po přestávce už jsme se soustředili na defenzivu. Chtěl bych klukům poděkovat nejen za tento zápas, ale za celý podzim.“

M. Šmajstrla [-] - D. Šimon [-] , J. Otipka [-] (73. J. Richter [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (75. M. Štěpán [-] ) , V. Kocián [-] (59. M. Valchař [-] ) , M. Návrat [-] , P. Čunta [-] (60. J. Tesař [-] )