13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Zápas byl zrušen

Fulnek přejel Suché Lazce

15

Fulnek nastřílel soupeři sedm branek.

Beznadějně poslední Suché Lazce vyrazily do Fulneku s torzem sestavy, když v základní sestavě nechyběli ani dva čtyřicátníci. Domácí začali naplňovat úlohu favorita ve 27. minutě. Roh Špitalíka propadl ke Karlu Krásovi a ten rozepsal gólový účet sobotního utkání – 1:0. Vzápětí vydláždil Ďurica krásnou českou uličku pro Maléře – 2:0. Potřetí se postupový aspirant prosadil po dalším přesném rohovém kopu Špitalíka a nechytatelné hlavičce Martina Zagola – 3:0. Krátce po přestávce skóroval rovněž Pavel Zagol, když si při standardní situaci naskočil na centr Špitalíka – 4:0. Poté předvedl skvostnou individuální akci Maléř a vše vyšperkoval lahůdkovým pasem na Jana Šestáka – 5:0. Šestý těžký direkt hosté obdrželi od Maléře, kterému nezištně asistoval Černína – 6:0. Vraždění sucholazeckých neviňátek ovšem uzavřel až Jaroslav Šesták. Legenda fulnecké kopané si počkala na ideální pas Maléře, takže se hosté vraceli zpět na Opavsko se sedmigólovým debaklem.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča - asistent trenéra: Je to vždycky těžké namotivovat kluky k zápasu proti soupeři, který je poslední a nezískal ještě ani jeden bod. Začátek první půle jsme nehráli dobře. Chtěli jsme hrát aktivně nahoře, ale nějak se nám to nedařilo. Soupeř dobře bránil. Postupem času už kluci převzali iniciativu do svých rukou a do šaten jsme již šli v klidu s rozdílem tří gólů. Druhý poločas už byl plně v naší režii. Přidali jsme ještě další čtyři branky a v klidu zápas dohráli. Nyní se musíme připravit na poslední sobotní zápas, kdy přivítáme na domácím trávníku silné Jakubčovice.

TJ Suché Lazce
David Kostka, hráč Suchých Lazců: „Fulnek byl jasně lepší, takže nás nakonec deklasoval. Kluci se drželi do 30. minuty, kdy dostali gól z ofsajdu. Pak už se snažili spoléhat pouze na brejky, když párkrát pozlobili domácího brankáře, ale moc šancí si nevypracovali. Hrálo se převážně na naší polovině.“

M. Rozsypal [-] (60. J. Žádník [-] ) - K. Krása [-] , R. Krása [-] , D. Mrkvica [-] - M. Zagol [-] (84. J. Šesták [-] ) , J. Špitalík [-] (76. P. Jurča [-] ) , J. Černín [-] , L. Vašina [-] (64. V. Plný [-] ) , P. Zagol [-] - L. Maléř [-] , P. Ďurica [-] (46. J. Šesták [-] )

L. Pasterňák [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] , V. Kožušník [-] , M. Adamčík [-] , L. Dener [-] , L. Dener [-] , M. Havelka [-] , P. Kozelek [-] , J. Lacuch [-] , A. Židek [-]

Počet diváků: 238. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - PORUBEK Václav, ŠAFRÁN Martin.