9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Zápas byl zrušen

Štěpánkovice přetlačily Suché Lazce

18

Hosté sice vedli, ale domácí zápas dvěma góly otočili.

Štěpánkovice si na vlastním stadionu poradily se Suchými Lazci, ale ke třem bodům doslova doklopýtaly. Hosté zpočátku tvrdili na trávníku muziku. Územní převahu mohli korunovat vedoucím gólem, jenže dorážku Lebedy zázračně zneškodnil brankář Lukovics. V 18. minutě už domácí inkasovali, když odcentroval z křídla Vlha a Kozelek téhle výzvě neodolal – 0:1. Postupně ovšem přebíraly taktovku zápasu favorizované Štěpánkovice. Bartusek ještě ve výhodné pozici nezkrotil neposedný balon, ale ve 35. minutě už domácí smazali nejtěsnější manko. Dušan Harazim prosvištěl kolem Kozelka a jeho střílený pas zužitkoval Smažík – 1:1. Krátce po přestávce se Dušan Harazim vyšrouboval na roh Lišky, jenže hlavičkoval kousek nad břevno. Suché Lazce mohly kuriózně skórovat při dalekonosném výkopu gólmana Pasterňáka, když balon Lukovics v hodině dvanácté vyškrábl konečky prstů nad horní tyčku. Chleba se tedy definitivně lámal až v 69. minutě. Smažík vyslal do sólového nájezdu Jakuba Tomíčka, který obelstil Pasterňáka ukázkovým hokejovým blafákem a pečetil na výsledných 2:1. Ve zbytku utkání ještě třikrát zakončoval domácí Jurček, jenže ani v jednom případě neuspěl.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Byly to těžce vybojované body, protože jsme se tentokrát trápili. Hlavně úvodních třicet minut bylo z naší strany hodně slabých, když jsme zaslouženě prohrávali. Nastartovala nás až vyrovnávací branka. Po přestávce už jsme byli lepším týmem, takže jsme nakonec zvítězili zaslouženě.“

TJ Suché Lazce
Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Štěpánkovice dlouho nevěděly, co mají proti nám hrát. My jsme si vypracovali tři tutovky, z nichž jsme bohužel proměnili jedinou. Soupeře poté povzbudil vyrovnávací gól. Po přestávce jsme navíc ještě jednou hloupě inkasovali a nakopávané míče už pak k ničemu nevedly.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] (85. P. Benek [-] ) , A. Schwalbe [-] , M. Večerek [-] (67. P. Grygarčík [-] ) , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] , D. Christoph [-] , L. Jurček [-]

L. Pasterňák [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] , R. Křižák [-] , J. Laub [-] , V. Kožušník [-] , M. Adamčík [-] , O. Vlha [-] , L. Lenc [-] , P. Kozelek [-] (51. R. Kulaga [-] ) , T. Herudek [-]

ŽK: 77. J. Machala - 61. T. Herudek , 81. R. Křižák .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: ŠAFRÁN Martin - JURAJDA David, ČECHÁČEK Petr.