5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Derby pro Kobeřice

68. M. Sebrala (p.) - 34. R. Wirth , 36. P. Mezera , 62. J. Oberherr
22

Bolatice jen korigovaly tříbrankovou ztrátu Kobeřic.

V prestižním prajzském derby se štěstěna usmála na Kobeřice, které triumfovaly hlavně díky lepší produktivitě. Bolatice vlétly do zápasu jako uragán, jenže na kopačky se jim přilepila smůla. Nejprve se po standardce Sebraly chytal za hlavu Kotík. V dalších minutách zpytoval svědomí Obrusník, protože opakovaně ztroskotal na výborném brankáři Štencelovi. Samozřejmě tedy přišel trest. Běžela 34. minuta, když domácí stoper Gaida prodloužil roh Petra Stuchlíka pouze za sebe, kde číhal pozapomenutý Robin Wirth – 0:1. Než se stačily Bolatice vzpamatovat, tak inkasovaly podruhé. Po autovém vhazování Petra Stuchlíka utekl po křídle Oberherr, který prověřil gólmana Kramáře a Mezera se přimotal k úspěšné dorážce – 0:2. Druhou půli otevřela stoprocentní šance Šamárka, který po ideálním pasu Šefčíka z osmi metrů přepálil kobeřickou kasu. Třetí těžký direkt domácí schytali v 62. minutě. Neúnavný Petr Stuchlík opět prosvištěl kolem postranní čáry, tutovku Šimečka ještě zlikvidoval Kramář, ale osamocený Oberherr už si věděl rady – 0:3. Bolatice vykřesali jiskřičku naděje v 68. minutě, kdy Štencel podrazil Obrusníka a Sebrala z penalty korigoval na 1:3. Větší drama však záhy odmítl Šamárek, který po skvostné akci Šuly zavraždil další loženku.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: : „Fotbal někdy nemá logiku. Byli jsme o třídu lepší než Kobeřice, ale na tohle už se historie ptát nebude. Fotbal se prostě nehraje na krásu, ale na góly. Kdybychom po úvodních dvaceti minutách vedli 3:0, tak by se nikdo nemohl divit. Vytvořili jsme si spoustu šancí, jenže v koncovce jsme se neskutečně trápili. Hosté naopak z minima vytěžili maximum.“

TJ Sokol Kobeřice
Jan Čujek, hráč Kobeřic: „Výsledek asi úplně neodpovídá průběhu zápasu, ale za tři body jsme samozřejmě hodně rádi. Tentokrát jsme byli velmi produktivní, zatímco Bolatice zahodily několik šancí. Po prvním poločase jsme klidně mohli prohrávat, ale místo toho jsme si vytvořili nadějný náskok. Po přestávce už jsme se zatáhli dozadu a čekali jsme na brejkové situace.“