5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Trio M zajistilo tři body Jakubčovicím

22

Jakubčovice svůj dvoubrankový náskok po pauze navýšily.

Mokré Lazce se popravily hned v úvodu nedělního střetnutí s Jakubčovicemi. Hosté si začali kopat hrob již v 6. minutě, kdy Kamil Molnár z ostrého úhlu překvapil gólmana Kovalíka – 1:0. O chvíli později vlétl do jejich rozhozené obrany Murin a zdvojnásobil náskok domácího mužstva – 2:0. Mokré Lazce naopak působily dost neškodným dojmem, když vyprodukovaly pouze několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti. Druhá půle plynule navázala na úvodní dějství. Jakubčovice bez větších potíží hájily pohodlný náskok, který v 79. minutě ještě zvýraznily. Po rohovém kopu se pověsil do vzduchu Malina a Kovalík potřetí lovil míč ze své sítě – 3:0. Hosté mohli zaznamenat čestný úspěch při podařené akci Hiemera, ale v nedělním jim prostě nic nevycházelo.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „V Jakubčovicích nám vůbec nevyšel začátek, když jsme po úvodní čtvrthodince prohrávali o dva góly. Nejprve si vybral slabší chvilku brankář Kovalík a také další trefě domácích se dalo předejít. Hra byla úplně vyrovnaná, ale soupeř prostě dokázal využít našich chyb. My jsme navíc hráli pouze po šestnáctku. Směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční.“