5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Maléř zajistil první tři body Fulneku

22

Fulnek vedl, Chlebičov srovnal. Fulnek po pauze pak rozhodl.

Chlebičov sice odcestoval do Fulneku s bodovými plány, které se ovšem začaly hroutit hned v 5. minutě. Štefka si ideálně neplnil obranné úkoly, čehož využil Maléř, protože si míč šikovně zpracoval hrudí a poté ho poslal nekompromisně do sítě – 1:0. Hosté ale do fotbalového ringu rozhodně neházeli ručník. Hlavička Kužela však směřovala nad břevno a do ztracena vyzněly rovněž dvě příležitosti Korbela. Ve 37. minutě se tedy Korbel převtělil do role nahrávače, když ustál těžký osobní souboj a navíc nezištně asistoval Radkovi, který dovedl celé dílo k dokonalosti – 1:1. Chlebičov nadále tahal za další konec provazu, jenže rána Kužela po centru Dzierži proletěla kousek nad břevnem. Vzápětí se krásně uvolnil agilní Korbel, ale vylámal si zuby na brankáři Rozsypalovi. Druhý poločas už útočné hody nenabídl. Jedinou výjimku představovala 58. minuta. Po nadýchaném centru vyhrál Ďurica důležitý vzdušný souboj nad Majewskim, gólman Josefus vyrazil prudkou hlavičku přímo před Maléře a ten se pasoval do role zápasového hrdiny – 2:1.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Diváci sledovali vynikající utkání. Kluci si zaslouží pochvalu, protože herní projev byl v pořádku. V prvním poločase jsme klasicky dominovali na míči, jenže bohužel jsme dostali hloupý gól a pak jsme neproměnili několik dobrých šancí. Po přestávce už jsme se tolik neprosazovali, protože domácí dokázali pokrýt naši středovou formaci. Body sice nemáme, ale musíme zůstat trpěliví.“