13.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

Stará Hlína přestřílela Suchdol

11. V. Hadač , 42. J. Hrbek , 83. M. Benda - 56. M. Matějček , 87. M. Šuba
30

V sobotu 3.11.2018 zavítal do areálu FK Stará Hlína k mistrovskému utkání tým Sokol Suchdol nad Lužnicí B. Před zahájením utkání byly slavnostně předány dary a gratulace panu Jiřímu Hrubému, zakládajícímu členu FK Stará Hlína, dlouholetému hráči a funkcionáři, který oslavil významné životní jubileum.

Po prvním poločase bylo zdánlivě rozhodnuto

Začátek zápasu byl vyrovnaný bez větších brankových příležitostí. Hosté ze Suchdola hráli jako již tradičně, pohledný kombinační fotbal, především střední záložník Gorný byl velice aktivní jak v rozehrávce tak i v individuálních akcích. Domácí celek se postupně dostával do tempa a tím i do gólových příležitostí. V 11. minutě utkání se po pěkné narážečce od útočníka Hrbka dostlal k zakončení kapitán Vladimír Hadač. Za hranicí pokutového území vymetl výstavní dělovkou levý horní roh suchdolské branky a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Suchdol měl několik slibných příležitostí, ale nedokázal překonat domácího brankaře Rychlého. První poločas se hrál pohledný fotbal ve slušném tempu a obě mužstva předváděla kvalitní výkon. Ve 42. minutě se po přihrávce od Vladimíra Hadače dostal do pokutového území Jan Hrbek, kde obešel dva suchdolské obránce, vystřelil směrem na bránu, hostující obránce si ve snaze míč odkopnout, nešťastně srazil střelu do vlastní branky a tím stanovil poločasový výsledek 2:0 pro domácí FK Stará Hlína.

Druhý poločas přinesl drama se šťastným koncem pro domácí

Do druhé poloviny zápasu vstoupil lépe hostující tým ze Suchdola. Přesnou kombinační hrou dostávali hosté domácí tým pod tlak. Přesné nahrávky na rychlonohé útočníky Suchdola dělaly obraně Staré Hlíny velké problémy a jen díky nepřesnému zakončení se stav zápasu neměnil. V 56. minutě zápasu se do pokutového území vydal suchdolský stoper Martin Matějček, nejlépe se zorientoval v nepřehledné situaci a vstřelil gól na 2:1. Hosté byli v druhém poločase lepším týmem, domácí se těžko vyrovnávaly s nátlakovou hrou. Jedna z mála povedených akcí Staré Hlíny vedla ke změně stavu utkání. V 83. minutě ve středu hřiště dostal přihrávku Mojmír Vonka, míč zatáhl do velkého vápna, kde našel nabíhajícího Miroslava Bendu, který přesně zakončil na 3:1. Suchdolu se ještě povedlo závěr zápasu zdramatizovat, když v 87. minutě prošel obranou mladý a talentovaný útočník Trmal, našel volného Martina Šubu a ten z malého vápna překonal brankaře Rychlého a tím stanovil končený výsledek zápasu na 3:2 pro domácí mužstvo FK Stará Hlína. Všichni aktéři, tohoto slušně odehraného duelu si zaslouží uznání za předvedený výkon. Suchdolská rezerva za fotbalovost a kreativitu, domácí Stará Hlína za bojovnost a produktivitu. I přes absenci klíčových hráčů Miroslava Šauera a Radka Chmátala, dokázala Stará Hlína vybojovat důležité tři body.

Autor: Petr Šauer