4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Včelná veze tři body z Mladého

31

Mladé – Ve čtvrtém kole přivítala rezerva Mladého na svém trávníku celek Včelné, který v minulém kole porazil Borek. Hosté na tři body dokázali navázat i po tomto vzájemném duelu. Třema přesnými trefami v prvním poločase stanovili, jak se po závěrečném hvizdu ukázalo, konečné skóre a odvezli si všechny body.

Po poločase vypadalo, že je rozhodnuto

První zářijový, který se nesl ve znamení „anglického počasí“ přivítali mládští borci ze záložního týmu na svém hřišti tým Včelné. Soupeř, na kterého to domácím v lonšké sezóně vůbec nešlo, přijel bez své největší Kamila Tobiáše, který si plnil trenérské povinnosti u týmu Táborska. Naopak domácí tým posílili Vítek se Šafratou, z dovolené se vrátil Szojka a poprvé v nové sezóně obul kopačky Souček. Domácí se od začátku zápasu pokoušeli o rozvážnou kombinaci, která jim avšak vázla a hosté mohli pohodlně vyrážet do nebezpečných brejků. Ty však domácí obrana většinou stíhala uhasit. Domácí se dostávali do šancí díky rychlostní převaze svých útočníků Kotziny s Kolářem, avšak chyběla přesná finální přihrávka. Největší šance kterou měli domácí v prvním poločase přišla ve 30. minutě utkání. Ira se šikovně proháčkoval po pravé straně zálohy a odcentroval přesně na hlavu jinak neviditelného Vokáče jehož tvrdá hlavička bohužel jen rozezvučela břevno a balon se odrazil na čáru. A tak se udeřilo na druhé straně. Hostující Vít Šálek si na půli převzal balón postupoval až k vápnu domácím, kde na dvakrát tvrdými střelami prostřelil při soutěžní premiéře za Mladé gólmana Peroutku - 0:1. Ve 41. první minutě bylo domácím ještě hůř, když se ke střele ze vstřední zdálenosti dostal Vít Šálek a jeho přesná rána zapadla přesně za tyč domácí svatyně - 0:2. A pohromu dokonal o minutku později Souček, když otálel s rozehrávkou až mu balon vypíchl hostující David Tondl, jenž tváří v tvář Peroutkovi nezaváhal a uzavřel tak hororový první poločas - 0:3.

Ve druhém poločase branka nepadla a body tak odvážejí hosté

Domácí do druhého poločasu nastoupili s odhodláním něco změnit a tak domácí kouč Fried udělal hned 4 změny v poli. Dolů šli Koch, Vokáč, Kolář a Kotzina a nahradili je Fried ml., Šafrata, Vítek a Zemek. Domácí se snažili do svého soupeře zakousnout a pokud možno co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Ovšem v jejich snažení je srážela neschopnost si přesně vyměnit více jak dvě přihrávky. Navíc když už se dostali do šancí tak je buďto vychytal dobře chytající Pudich. Jednu z největších šancí měl Ira, když dobře zakombinoval s Milošem Schusterem, ale sám před gólmanem selhal. Další šanci spálil po centru Zemek. A když už domácí vstřelili Zemkem krásný gól, nebyl jim pro ofsajd uznán. Hosté se už ve druhé půli jen soustředili na bránění pohodlného náskoku což se jim v pohodě dařilo. A mohli tak v klidu vyrážet do brejků, které ovšem většinou uhasila domácí obrana a nebo je vyřešil Dvořák, který nahradil do druhé půlky Peroutku. A když v závěru po pěkné příhře Vokáče pálil z vápna nad Šafrata, sudí Lafata ukončil zápas, který domácí Benfice přinesl další nepěknou prohru. Možnost na sjednání nápravy bude mít Benfika už tento pátek v Kamenném Újezdě, kde se s místní rezervou utká od 17:00.

Autor: Josef Vokáč

SK Mladé B
Miloš Schuster: První poločas jsme měli hodně improvizovanou sestavu a to se podepsalo na výsledku. Prožili jsme si hrozivou desetiminutovku, která to všechno rozhodla. Druhou půli jsme hráli prakticky na jednu branku, ale hosty výborně podržel brankář a nedovolil nám ani gól

SK Mladé B
L. Dvořák [-] - A. Kolář [-] , J. Fried [-] , J. Vokáč [-] , J. Kotzina [-] , L. Szojka [-] , M. Zemek [-] , P. Ira [-] , M. Novotný [-] , M. Schuster [-] , R. Koch [-]

SK Včelná u Českých Budějovic
J. Pudich [-] - V. Pražák [-] , V. Šálek [-] , L. Krajčír [-] , O. Severin [-] , J. Kříž [-] , D. Tondl [-] , J. Novák [-] , Z. Medula [-] , P. Křiváček [-] , J. Čaloun [-]

ŽK: 84. O. Severin .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: LAFATA Martin - KOČVARA Tomáš (N), ZAJÍČEK Václav (N).